Україна не порушувала жодних домовленостей, ввівши спецмита на імпорт автомобілів - міністр — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна не порушувала жодних домовленостей, ввівши спецмита на імпорт автомобілів - міністр

Казна та Політика
664
Україна мала повне право ввести спеціальні мита на імпорт автомобілів і не порушила при цьому ніяких домовленостей, вважає міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.
“Ми підтримали національного виробника, тому, я вважаю, ми нічого не порушували. А що там будуть окремі держави, якісь санкції вводити, подивимося. Якщо це умови якогось договору, то в принципі, нічого не зробиш, а якщо це просто тиск – це вже інша справа. Будемо впливати, ми ж уряд”, – повідомив він журналістам, коментуючи в четвер ініціативу Росії ввести додаткові спецмита на українське вугілля, скло і шоколад у відповідь на обмеження Києвом імпорту автомобілів.
Він додав, що всі ці питання будуть вирішуватися в переговорному процесі.
Як повідомлялося, після введення Києвом у квітні цього року спеціальних мит на імпорт легкових автомобілів, Росія 9 липня в рамках механізмів Світової організації повідомила про плани введення відповідних мит на імпорт з України шоколаду і шоколадних виробів (EUR0, 1 за кг), флоат- скла (15%) і вугілля (54%). Москва оцінила збиток від введених мит на імпорт автомобілів в $ 36,12 млн щорічно. Відповідні мита на шоколад і шоколадні вироби повинні принести їй $ 13,4 млн., флоат-скла – $ 3,08 млн, вугілля – $ 19,49 млн.
Ці санкції Москва планує ввести після узгодження з країнами Митного союзу Казахстаном і Білорусією.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас