Уряд залучатиме валюту всередині України, якщо МВФ не дасть кредит - банкір — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд залучатиме валюту всередині України, якщо МВФ не дасть кредит - банкір

Кредит&Депозит
1908
Уряд залучатиме валюту всередині України, якщо МВФ не дасть кредит, а міжнародні ринки закриються. У випадку неотримання кредиту від МВФ чи несприятливої ситуації на міжнародних ринках валютні ОВДП можуть стати основним джерелом валюти для держбюджету. Таку думку висловив начальник Центру операцій на ринку цінних паперів «Фідобанку» Андрій Коломієць. «На нашу думку, дохідність за валютними ОВДП до кінця року суттєво не зміниться та залишиться на нинішньому рівні», – додав при цьому фінансист.
А. Коломієць вважає, що запровадження валютних ОВДП в Україні себе виправдало. «Для держави цей інструмент є додатковим джерелом фінансування – надходження від розміщення цих цінних паперів використовуються для виплати відсотків і погашення зовнішніх боргів (єврооблігації та кредити міжнародних фінансових організацій) та для фінансування економіки України. Натомість фінансовий ринок отримав додатковий привабливий інструмент, адже саме державні цінні папери на цьому ринку є найбільш ліквідним інструментом», – констатував фінансист.
Говорячи про привабливість валютних ОВДП для банків, А. Коломієць вказав на те, що цей вид цінних паперів є альтернативою кредитуванню в іноземній валюті, на яке існує обмеження. «Цей інструмент захищає від відсоткових та валютних ризиків, а також надає можливість залучати рефінансування в НБУ», – наголосив представник
«Фідобанку».
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас