Суд США визнав Apple монополістом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Суд США визнав Apple монополістом

Фондовий ринок
976
Мін’юст США виграв антимонопольну справу проти Apple. Суд Південного округу Нью-Йорка визнав компанію винною в організації картельної змови з метою завищення цін на електронні книги. Тепер в ході другого процесу правосуддю належить вирішити, в якому обсязі Apple слід відшкодувати збиток.
Мін’юст США і влади 33 штатів подали позов проти Apple і п’яти найбільших видавництв – Hachette Book, HarperCollins Publishers, Penguin, Simon & Schuster і Macmillan – навесні минулого року. Слідство встановило, що каліфорнійська компанія наприкінці 2009-го – початку 2010-го (тоді на ринок якраз вийшов перший iPad) підштовхнула видавництва до змови, запропонувавши їм самостійно встановлювати ціни на електронні книги.
У цей час на ринку цифрових видань домінувала з часткою в 90% Amazon, яка продавала книги, закуповувані у видавництв по 10 доларів, за ціною 9,99 долара. Собі на шкоду компанія торгувала, щоб максимізувати продажу букридерів Kindle. Apple запропонувала видавцям ту ж схему, що і розробникам додатків в App Store – вони встановлюють ціну самостійно, а компанія забирає собі 30% у вигляді агентської комісії.
У результаті електронні книги в США підскочили в ціні в середньому на 18%. Раніше цього року видавництва визнали свою провину в змові і врегулювали претензії у позасудовому порядку, виплативши державі в сумі понад 166 мільйонів доларів. Можливо, що Apple доведеться розлучитися з порівнянною сумою.
Ключову роль у доказі провини компанії зіграв лист її тодішнього генерального директора Стіва Джобса топ-менеджеру News Corporation Джеймсу Мердоку. Джобс в ньому пропонував “створити по-справжньому масовий ринок електронних книг за ціною 12,99 і 14,99 доларів”.
Представники Apple вже заявили, що мають намір оскаржити рішення суду. Юристи компанії вказують на існування в даний момент аналогічних агентських угод з видавцями у Amazon і Google і кажуть, що карати одну Apple в такій ситуації несправедливо.
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас