Майже кожного українця змушують працювати під час відпустки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Майже кожного українця змушують працювати під час відпустки

Особисті фінанси
581
Переважна більшість (95%) українських офісних співробітників, так чи інакше, вирішували робочі завдання під час відпустки. Про це свідчать дані дослідження, проведеного кадровим порталом HeadHunter.
Найбільше пощастило молодим людям (21-30 років), серед них найнижчий показник тих, кому доводилося працювати під час відпустки – 91%, і чим більше люди працюють, тим більше вірогідність потрапити в таку ситуацію.
У віці від 30 до 40 кількість тих, кому доводилося працювати у відпустці, вже 97%, а після 40 дуже рідко можна зустріти тих, кому пощастило провести всі свої відпустки без думок про роботу – таких залишається тільки 1%.
Майже кожного українця змушують працювати під час відпустки
Якщо для вас важливо провести відпустку далеко від робочих проблем, варто вибрати роботу в сфері інформаційних технологій або бізнес у сфері послуг. Саме серед цих фахівців відсоток тих, кого не смикають під час відпустки, найвищий – 12% і 7% відповідно.
Якщо все ж ви відмовитеся брати з собою в далеку екзотичну країну мобільний і ноутбук, нічого особливого не станеться, просто буде неприємна ситуація (у всякому разі, так говорять майже половина опитаних – 41%).
Ще чверть такими демаршами ризикує зіпсувати відносини з керівництвом або колективом (24%). Серйозні фінансові санкції, штраф, звільнення, догани загрожують тільки 6% респондентів.
Майже кожного українця змушують працювати під час відпустки
Зате третина опитаних (29%) настільки відповідальні, що просто не можуть уявити собі ситуацію, коли вони відмовляться бути на зв’язку. Причому з віком рівень відповідальності зростає. Якщо серед молодих фахівців тих, хто не уявляє відпустку без зв’язку з роботою, тільки 25%, то серед людей після 40 років вже майже половина – 41%.
Найчастіше під час відпустки доводиться вирішувати термінові «гарячі питання», відповідати на запити керівництва і курирувати постійні проекти.
Частіше, ніж у інших, термінові питання виникають у банківських працівників (83%), фахівців з продажу (74%), IT-фахівців (75%), а найменше «авралів» відбувається в транспортній (63%) і виробничій сферах ( 61%).
Майже кожного українця змушують працювати під час відпустки
Майже половина респондентів (47%) з розумінням ставиться до необхідності бути на зв’язку під час відпустки, а от третині опитаних така ситуація зовсім не до душі: для них відпустка – час для відпочинку.
Керівники навіть під час відпустки намагаються тримати руку на пульсі, перевіряючи роботу підлеглих періодичними дзвінками (41%), запитами на електронну пошту (29%), іноді навіть раптовими появами в офісі (6%). З іншого боку, 15% не чекають дзвінка або листа від шефа і зв’язуються з ним першими. І тільки 27% керівників дозволяють собі і підлеглим відпочити один від одного повністю.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас