«Метінвест» Ахметова знову заробив більше всіх на Донеччині — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

«Метінвест» Ахметова знову заробив більше всіх на Донеччині

Особисті фінанси
599
Головним управлінням статистики в Донецькій області за підсумками 2012 року складено рейтинг підприємств по чистому доходу, який являє собою виручку від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за мінусом ПДВ, акцизного збору та інших непрямих податків.
В цілому по області у 85 підприємств цей показник перевищив мільярд гривень, повідомляє Головне управління статистики в Донецькій області.
Для порівняння: у 2010 році в області налічувалося 69 таких підприємств, в 2011 році – 82.
Виручку від реалізації від 1 до 2 млрд.грн. в 2012 році отримали 40 підприємств (у попередньому році – 36), від 2 до 5 млрд.грн. – 23 (у 2011 році – 26), від 5 до 10 млрд.грн. – 12 підприємств (було 9), а найбільших підприємств, у яких цей показник перевищив 10 млрд.грн., в 2012 році стало 10 проти 11 у попередньому році.
Сумарна річна виручка від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) підприємств-мільярдерів склала 426,3 млрд.грн., або 65% чистого доходу, отриманого в економіці області за 2012 рік.
Перше місце в обласному рейтингу вже шостий рік поспіль займає ТОВ «Метінвест холдинг». На друге місце з четвертого в 2011 році піднялася корпорація «Індустріальний союз Донбасу», а публічне АТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» перемістилося з другого на третє місце. У першу десятку підприємств-мільярдерів увійшли також ТОВ «ДТЕК Трейдинг», публічне АТ «Металургійний комбінат «Азовсталь», приватне АТ «Донецьксталь» – металургійний завод», ТОВ «ДТЕК Східенерго», ПАТ «Єнакіївський металургійний завод», ТОВ «Метінвест -Україна», публічне АТ «Азовзагальмаш».
В цілому по області річну виручку від реалізації понад мільярд гривень отримали 33 підприємства промисловості і стільки ж – торгівлі. Серед торговельних підприємств-мільярдерів переважна більшість (30 підприємств) займаються оптовою торгівлею.
Промисловість представлена металургійним комплексом (8 підприємств), вугільною промисловістю (6 підприємств), виробництвом і розподілом електроенергії (4 підприємства), машинобудуванням і харчовою промисловістю (теж по 4 підприємства), виробництвом коксу (3 підприємства), а також хімічним виробництвом, розподілом газоподібного палива, обробкою відходів (по одному-два підприємства). У порівнянні з 2011 роком зменшилася кількість підприємств з виручкою від реалізації продукції, що перевищує мільярд гривень, у виробництві коксу (на 2 підприємства), в металургії (на одне підприємство) та машинобудуванні (також на одне підприємство). На 2 підприємства зросла кількість мільярдерів у харчовій промисловості.
За рахунок зміни основного виду діяльності, а також розширення масштабів надання фінансових послуг збільшилася з 5 у 2011 році до 9 – у 2012 році кількість підприємств-мільярдерів у сфері фінансової діяльності.
У будівельному комплексі області за підсумками 2012 року налічувалося 4 підприємства з виручкою від реалізації понад мільярд гривень, стільки ж – у сфері транспорту. В обласний рейтинг увійшли також підприємства, що займаються операціями з нерухомістю та наданням допоміжних комерційних послуг (по одному підприємству).
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас