Киянам доведеться ходити по коліно у воді через зміну клімату - інженер — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Киянам доведеться ходити по коліно у воді через зміну клімату - інженер

Казна та Політика
2338
У Києві все частіше підтоплює окремі частини міста після сильних злив. Рухатися вулицями стає складно, а в окремих місцях взагалі неможливо. Після рясних злив у районі станції метро “Чернігівська” у червні вулиці затоплювало так, що проїхати могли тільки вантажівки або потужні джипи. Днями дорога тут перетворилася у річку. Дощова вода мало не заходила в магазини.
В озеро злива перетворила і Московську площу поруч з Центральним автовокзалом і навіть залила центр міста – вулицю Еспланадну. Того разу за годину на Київ випало стільки дощу, скільки має лити десять днів, зазначив головний інженер “Київавтодору” Василь Мельниченко.
Київ підтоплює через застарілі колектори, які вже не можуть пропустити таку кількість води. Вони вузькі, їх треба міняти на більш широкі, в іншому випадку – число підтоплених вулиць буде збільшуватися, переконують у Київавтодорі. Клімат змінюється, тому раптові і сильні зливи над Києвом незабаром будуть лити ще частіше, прогнозують інженери, які розробляють генеральний план столиці. “Буде затоплено залізничний рух, будемо по коліно у воді ходити по площі Перемоги, треба терміново вирішувати”, – квапить керівник групи розробників інженерних розрахунків генплану Києва Микола Романець. А поки шукають гроші на розширення колекторів, дорожні служби після кожного дощу ретельно чистять від бруду ті, що є. Бруд з дощових каналізацій на узбіччі витягують трактори зі спеціальним ковшем. Після очищення від сміття підземні труби миють, запускаючи спеціальний шланг, вода з якого вилітає під таким тиском, що може розбити навіть цеглу. Шланг просувають на кілька метрів углиб туди, де починається колектор. Якщо гроші будуть давати справно, цього року замінять 800 метрів колекторів з наявних 804 кілометрів.
За матеріалами:
ТСН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас