Вступ до єврозони поліпшив рейтинг Латвії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вступ до єврозони поліпшив рейтинг Латвії

Світ
199
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило рейтинг Латвії в іноземній валюті з “BBB” до “ВВВ+”, після того як міністри фінансів єврозони погодилися прийняти Латвію в європейський валютний блок з 1 січня 2014
У національній валюті довгостроковий рейтинг дефолту емітента збережений на рівні “ВВВ+”. Також підвищено короткостроковий рейтинг дефолту емітента Латвії з “F3” до “F2”.
Прогноз по довгострокових рейтингах “стабільний”.
У Fitch вважають, що введення євро підвищить довіру до економічної політики Латвії, при цьому економіка країни вже добре інтегрована з ЄС.
Нагадаємо, що економічні показники Латвії – в рамках так званих Маастрихтських угод. Дефіцит бюджету – помітно менше 3% від ВВП країни, державний борг – не 60, а всього 40%, а інфляція – менше 1,5%.
В агентстві також відзначають, що введення євро в країні дозволить знизити кредитні ризики в банківському секторі.
З січня наступного року лат буде замінений євро за курсом 0,702804 лата за 1 євро. З дня введення євро дві валюти будуть ходити в країні всього два тижні, однак здача видаватиметься тільки в євро, а банкомати перестануть видавати стару валюту. При цьому обміняти лати на євро можна буде безкоштовно протягом півроку в комерційних банках, тоді як в Банку Латвії ця процедура безстрокова.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас