Японія: Китай хоче порушити статус-кво в регіоні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Японія: Китай хоче порушити статус-кво в регіоні

Світ
611
У Японії опубліковано щорічну доповідь з аналізу міжнародної обстановки у світі. Один з основних акцентів у “Білій книзі” зроблено на загостренні відносин між Японією і Китаєм.
Влада Японії вважає, що Китай за допомогою нарощування військової сили хоче змінити статус-кво в регіоні на свою користь.
Йдеться про загостреннях відносин між країнами навколо архіпелагу островів Сенкаку (Дяоюйдао) в Східно-Китайському морі. Суперечка через дані острови загострилася ще в 70-х рр.. ХХ століття. Тоді в цьому регіоні були виявлені родовища нафти і природного газу.
У вересні минулого року, після того як Японія викупила острови Сенкаку у приватного власника, напруженість між двома країнами різко зросла. Китай вважає архіпелаг Дяоюйдао своєю територією.
У доповіді Міністерства самооборони Японії відзначається, що в період з березня 2012 р. з березня 2013 японські винищувачі понад 300 разів вилітали на перехоплення військових літаків Китаю, які наближалися до повітряного простору Японії. Це більш ніж у два рази перевищила кількість вильотів в аналогічний період в 2011 – 2012 рр..
Крім того, в період з вересня 2012 р. по квітень 2013 китайські кораблі 41 раз вторгалися в територіальні води поблизу спірних островів. За 8 місяців до цього було відмічено всього 3 подібних інциденти.
У доповіді “2013 рік. Оборона Японії. Біла книга оборони “, зокрема, зазначається: “Китай намагається силою змінити статус-кво, грунтуючись на своїх домаганнях, які несумісні з існуючим міжнародним законодавством. Деякі дії Китаю включають вторгнення в територіальні води Японії, порушення її повітряного простору, а також інші небезпечні дії, які можуть стати причиною непередбачених і вкрай небезпечних інцидентів”.
У Японії також вказують на збільшення витрат на оборону з боку Китаю. На сьогоднішній день військовий бюджет Китаю є другим за обсягами у світі і становить $ 120,7 млрд.
Тим часом, ряд експертів вже відзначили, що, крім реальних ознак загострення відносин між Японією і Китаєм, в наявності явна спроба розіграти карту “китайської загрози”.
Наприкінці липня в Японії відбудуться вибори у верхню палату парламенту. Ліберально-демократична партія вже контролює нижню палату.
Перемога у верхній палаті дозволить прем’єр-міністру Сіндзо Абе не тільки продовжити проведення економічних реформ, а й надасть йому карт-бланш для внесення змін до конституції країни.
Після вступу на посаду прем’єра в грудні 2012 р. Абе, зокрема, заявив про свій намір переглянути статус сил самооборони Японії.
Згідно з конституцією, яка набрала чинності в 1947 р., Японія може мати тільки сили самооборони, які розглядаються як особливий вид поліції. Їх можливості формально обмежені тільки обороною держави.
Сіндзо Абе хоче на законодавчому рівні домогтися того, щоб Японії були дозволено мати повноцінні сухопутні війська, сили ВПС і ВМФ, які не були б обмежені тільки обороною держави, але могли б вести і наступальні операції.
У цьому світлі відповідь на питання про те, хто дійсно хоче порушити статус-кво в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, виглядає не таким однозначним.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас