У зовнішній торгівлі Китаю настав колапс — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У зовнішній торгівлі Китаю настав колапс

Світ
3199
У середу вийшли дані по зовнішній торгівлі Китаю, які розчаровують. Імпорт і експорт з Піднебесної в червні показали зниження і виявилися набагато гіршими за прогнози вже другий місяць поспіль.
Експорт в червні знизився на 3,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а імпорт впав на 0,7%. Статистика стала неприємним сюрпризом: економісти прогнозували зростання за обома показниками, причому з експорту очікувалося збільшення на 4%, а по імпорту – на 8%.
Більш того, падіння експорту стало першим з січня 2012 р. Китайська економіка викликає у економістів все більше побоювань. Існує думка, що влада не зможе виконати намічену мету по зростанню ВВП вперше за 23 роки.
Митні органи країни заявляють, що, судячи з усього, дані, які вийшли, показують реальну картину по зовнішній торгівлі після розгону спекулянтів. Прогнози на III квартал невтішні.
Нагадаємо, що в травні було розкрито велику кількість підроблених рахунків-фактур, які використовувалися компаніями для зменшення податків. Таким чином, дані з торгівлі за перші чотири місяці року є сильно спотвореними.
Мета уряду щодо зростання торгівлі в цьому році знаходиться на рівні 8%, і поки вона не виглядає здійсненною.
Ще одним підтвердженням слабкого стану торгівлі є падіння замовлень у суднобудівників. За даними Китайської асоціації суднобудівників, портфель замовлень впав в кінці травня на 23%.
Крім загального уповільнення у світовій економіці, в цьому році в Китаї розгорілася ще й криза ліквідності, яка може викликати скорочення кредитування на величину, порівнянну з ВВП В’єтнаму.
Тепер інвестори чекають публікацію ще одного важливого показника – обсягу кредитування. Експерти вважають, що різке зростання ставок на міжбанку викликало серйозне скорочення обсягів кредитів, яке можна порівняти за своїм розміром з ВВП В’єтнаму.
Про своє бачення ситуації розповів провідний економіст “Дойче Банку” по району “Великого Китаю” Ма Цзюнь: “У дефіциту є деякі причини, наприклад сплата податків, також є деякі вимоги, які в червні треба було виконати в сфері контролю, деякі також можуть бути пов’язані з “гарячими” грішми. У попередньому періоді їх було досить багато, зараз стало напруженіше, “гарячі” гроші зменшилися, зменшилася і ліквідність”.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас