Криза призвела до зниження народжуваності в Європі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Криза призвела до зниження народжуваності в Європі

Світ
257
Економічна криза безпосередньо впливає на демографію. У зв’язку з цим, за останнє десятиліття відбулося істотне зниження народжуваності в Європі. Такий висновок міститься в дослідженні, оприлюдненому сьогодні в північнонімецькому Ростоці, проведеному інститутом демографії імені Макса Планка.
Його експерти підрахували, що в 28 європейських країнах, в середньому, число дітей на одну жінку зменшувалася за згаданий період тим сильніше, чим більше зростав рівень безробіття. Особливо сильно ця тенденція проявлялася в південноєвропейських державах, таких, як Іспанія і Хорватія, проте вона спостерігалася також в Угорщині, Ірландії та Латвії.
З’ясувалося також, що в умовах зростаючого безробіття заводити дітей відмовляються насамперед люди віком до 25 років. Складна ситуація на ринку праці і відсутність твердої впевненості в завтрашньому дні змушує молодь відмовлятися від створення сім’ї, вказується в дослідженні.
Виявилася така залежність: якщо рівень безробіття зростає на один процент, то рівень народжуваності серед людей у віці 20-24 років знижується приблизно на 0,1 процента, а в Південній Європі – на 0,3 процента. Показовий приклад Іспанії, де до початку століття число дітей на кожну жінку збільшувалося і досягло до 2008 року усередненого показника 1,47. Проте вже в 2009 році він опустився до позначки 1,40 після того, як рівень безробіття підскочив з 8,3 процента в 2006 році до 11,3 процента у 2009 році.
У Чехії, Польщі, Великобританії та Італії криза лише призупинила зростання народжуваності. В інших країнах, наприклад, у Росії чи Литві, економічна ситуація на народжуваність практично не вплинула, вказується в дослідженні демографічного інституту імені Макса Планка.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас