Дія зони вільної торгівлі з ЄС заощадить щорічно українським експортерам 487 млн ​​євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дія зони вільної торгівлі з ЄС заощадить щорічно українським експортерам 487 млн ​​євро

Казна та Політика
200
Внаслідок зменшення і скасування мит в результаті дії Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом українські експортери будуть економити 487 млн євро щорічно, європейські – 391 млн євро.
Про це йдеться в матеріалах, напрацьованих Представництвом ЄС в Україні разом з Міністерством закордонних справ України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, які розміщені на сайті Мінекономрозвитку.
За даними Мінекономрозвитку, український аграрний сектор отримає найбільші переваги від зменшення ввізних мит: 330 млн євро для сільськогосподарської продукції та 53 млн євро для переробленої сільськогосподарської продукції.
Також відкриються нові можливості доступу до ринку Євросоюзу, а впровадження більш високих стандартів виробництва продукції сприятиме зростанню інвестицій, стимулюватиме модернізацію сільського господарства та сприятиме покращенню умов праці.
Крім цього, Україна зменшить ввізні мита на продукцію машинобудування та побутові пристрої на загальну суму до 75,2 млн євро.
Передбачені деякі винятки для автомобілів, але в цілому щодо транспортних засобів Україна скасує мита на суму 117,3 млн євро.
З моменту вступу угоди в силу буде лібералізована торгівля текстильними виробами. У цьому секторі економія експортерів України та ЄС становитиме приблизно 24,4 млн євро і 8,7 млн євро відповідно.
У той же час з метою захисту української текстильної промисловості для торгівлі вживаним одягом (секонд-хендом) встановлюються спеціальні умови лібералізації. Зокрема, одночасно з поступовим (протягом 5 років) зниженням ввізного мита вводяться вхідні ціни, які встановлюватимуться в євро за кілограм чистої ваги.
Відміна Євросоюзом мит на імпорт продукції хімічної промисловості, за даними Мінекономрозвитку, означатиме для українських експортерів щорічну економію в 26,8 млн євро, тоді як економія європейських експортерів від скасування ввізних мит Україна становитиме 64,3 млн євро.
Також в Мінекономрозвитку підкреслюють, що ЗВТ з ЄС передбачає негайне скасування діючих ввізних мит на більшість товарів (82,6% – Україна і 91,8% – ЄС).
Для решти встановлені перехідні періоди, а для легкових автомобілів і б/у одягу передбачено застосування спеціальних захисних механізмів.
Для сільськогосподарської продукції з моменту тимчасового застосування Угоди з боку ЄС та його ратифікації Україною мита будуть скасовані на 35,2% тарифних ліній Україною і 83,1% – Євросоюзом.
Що стосується інших товарів, то по 52% тарифних ліній Україна вводить перехідні періоди тривалістю від 1 до 7 років, на 9,8% – часткову лібералізацію і на 3% – безмитні тарифні квоти.
У свою чергу Європейський Союз встановлює перехідні періоди на 2% тарифних ліній (тривалістю 3 і 7 років), а по найбільш чутливих товарах (14,9%) запропонований доступ в рамках безмитних тарифних квот. Вони надані Україні по зернових, свинині, яловичині і м’ясу птиці, а також по деяких інших продуктах.
Нагадаємо, Україна і ЄС почали переговори щодо Угоди про асоціацію у 2007 році, а по Зоні вільної торгівлі, яка є складовою Угоди про асоціацію, – в 2008 році. 30 березня 2012 сторони парафували угоду. Підписати угоду про асоціацію та ЗВТ Україна і ЄС планують у листопаді 2013
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас