Видобуток нафти в Лівії впав до мінімум за останні 30 років — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Видобуток нафти в Лівії впав до мінімум за останні 30 років

Енергетика
287
Нафтова промисловість Лівії відчуває серйозні проблеми. Обсяг видобутку нафти в країні впав до рівнів 30-річної давності.
“Арабська весна” у вигляді громадянської війни і революції в Лівії поки що не принесла цій країні будь-яких економічних чудес.
Швидше навпаки, ситуація з безпекою і станом державних фінансів Лівії зазнала помітних погіршень.
На частку нафтогазового сектора країни припадає більше 70% від загального обсягу економіки Лівії, при цьому саме ця індустрія приносить основні доходи в держскарбницю.
Однак нафтовий сектор поки насилу справляється з проблемами, які вже стали частиною повсякденного життя в постреволюційній Лівії.
Згідно з даними агентства Bloomberg, в червні обсяги видобутку нафти в країні впали до позначки в 1,13 млн барелів на день. Останній раз подібні показники спостерігалися в період з 1983 по 1987 рр.., коли Лівія дотримувалася квот з видобутку, встановлених ОПЕК в 1,1 млн барелів на день.
Справедливості заради, варто відзначити, що пік з видобутку нафти для Лівії припав на далекий 1969 р. – тоді середньорічний обсяг видобутку склав близько 3,1 млн барелів на день.
Після помітного спаду лівійського видобутку в 80-і роки, в 90-і встановилося певне плато. У середині 2000-х показники знову стали рости. У період з 2005 по 2011 р. обсяг нафтовидобутку в Лівії в середньому коливався на рівні 1,5 – 1,7 млн ​​барелів на день. До початку громадянської війни в 2011 р. показник знизився до нижньої межі цього діапазону, до 1,5 млн барелів на день.
У 2012 р. рівень видобутку знизився до 1,3 – 1,4 млн барелів на день (за даними Centre for Global Energy Studies, CGES).
Поточна ситуація говорить про те, що спадний тренд за обсягами видобутку нафти, який встановився в постреволюційній Лівії, в найближчі роки отримає своє продовження.
Всі представники іноземних компаній відзначають проблеми з безпекою. Із завершенням громадянської війни протиборства різних збройних угруповань так і не припинилися.
При цьому, найчастіше саме нафтові об’єкти опиняються в центрі боротьби за сфери впливу між різними групами. Нинішня влада Лівії вже заявила, що змушена була збільшити чисельність збройних співробітників для охорони нафтових об’єктів з 4 тис. осіб у 2012 р. до 12 тис в 2013 р.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас