Єгипет отримає фінансову допомогу на $ 8 млрд - для термінового порятунку економіки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Єгипет отримає фінансову допомогу на $ 8 млрд - для термінового порятунку економіки

Кредит&Депозит
583
Зростає кількість країн, які планують виділити Єгипту фінансову допомогу на тлі загострення ситуації після відставки Президента країни Мухаммеда Мурсі.
Саудівська Аравія заявила про готовність надати Єгипту фінансову допомогу обсягом 5 млрд дол. Близько 1 млрд дол буде виділено в якості безоплатної фінансової допомоги, а також буде надано кредит в 2 млрд дол. Також, близькосхідна монархія планує надати енергоресурсів країні більш ніж на 2 млрд дол.
Раніше Об’єднані Арабські Емірати заявили про готовність надати Єгипту фінансову допомогу обсягом в 1 млрд дол. Крім цього, влада ОАЕ може виділити Єгипту безвідсотковий кредит на суму 2 млрд дол. Справа в тому, що дестабілізація ситуації в Єгипті серйозно вдарила по економіці країни, яка і так знаходиться у важкому положенні після революції в 2011 році.
Збройні сили Єгипту 3 липня оголосила про відсторонення Моххамеда Мурсі від влади і призупинення дії Конституції. Тривають заворушення та сутички прихильників і противників колишнього Президента Мурсі. Також з’явилася інформація про десятки жертв серед активістів руху “Брати-мусульмани” після зіткнень з військовими.
“Брати-мусульмани” закликають своїх прихильників до повстання. Прихильники колишнього Президента Мурсі фактично закликають до початку громадянської війни в Єгипті.
Нагадаємо, сьогодні в.о. Президента Єгипту Адлі Мансур заявив, що призначить колишнього міністра фінансів Хазем ель-Беблави главою перехідного уряду.
Крім того, Мансур прийняв рішення призначити екс-главу Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Мохаммеда ель-Барадеї заступником Президента з іноземних справ.
Президент Єгипту 8 липня 2013 опублікував декрет, згідно з яким парламентські вибори в країні пройдуть у найближчі шість місяців залежно від прийняття поправок до чинної Конституції країни, які в свою чергу повинні бути затверджені на референдумі. Після парламентських виборів в Єгипті будуть організовані вибори Президента. На організацію плебісциту з конституційних поправок Мансур відвів чотири з половиною місяці.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас