Мінекології назвало 23 найбільш забруднені міста України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінекології назвало 23 найбільш забруднені міста України

Казна та Політика
1781
За даними 1992-2012 років, дуже високий та високий рівень забруднення атмосферного повітря спостерігався більше ніж у 20 містах України. Про це повідомило Міністерство екології та природних ресурсів.
Як зазначають в міністерстві, протягом 20-річного періоду найбільш забрудненими є міста, переважно, на сході та центрі України, зокрема, у Донецькій області – Горлівка, Дзержинськ, Донецьк, Єнакієве, Краматорськ, Макіївка, Маріуполь і Слов’янськ.
На початку 90-х років високий рівень забруднення спостерігався в Луганську, зберігається дотепер у Лисичанську, Рубіжному і Сєвєродонецьку.
В центральному регіоні найбільш забруднене повітря у Дніпропетровську, Дніпродзержинську та Кривому Розі.
У Черкасах високий рівень забруднення спостерігався до 2008 року, згодом він зменшився до підвищеного.
В південному регіоні протягом всього періоду дуже високий рівень забруднення залишається в Одесі, високий – у Красноперекопську та Запоріжжі, з 1999 року – в Армянську.
На заході високий рівень забруднення повітря спостерігається у Луцьку, в окремі роки – у м. Ужгород.
Загалом, на території України протягом 1992-2012 років рівень забруднення атмосферного повітря характеризувався, як високий.
Моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на мережі спостережень гідрометеорологічних організацій здійснюється у 53 містах України (у тому числі, в усіх обласних центрах).
Як пояснюють у Мінприроди, дуже високий та високий рівень забруднення атмосферного повітря в містах пов’язаний із значними концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, бенз(а)пірену, фтористого водню, оксиду вуглецю, завислих речовин.
Рівень забруднення повітря в містах оцінюється за допомогою індексу забруднення атмосфери (ІЗА), який розраховується за сумою п’яти найбільших значень ІЗА забруднювальних домішок із середньорічними концентраціями. ІЗА кожної забруднювальної домішки отримують шляхом ділення її середньорічної концентрації на гранично допустиму концентрацію (середньодобову) та піднесення до ступеня, яким є коефіцієнт згідно з класом небезпеки цієї домішки.
Градації індексу забруднення атмосфери, що визначають рівень забруднення такі: низький за ІЗА < 5; підвищений за ІЗА ≥ 5 – < 7; високий за ІЗА ≥ 7 – < 14.
За матеріалами:
Тиждень.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас