Гривневі депозити - найбільш вигідне вкладення — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Гривневі депозити - найбільш вигідне вкладення

Кредит&Депозит
8608
Питання, як з найбільшою вигодою зберігати свої заощадження, хвилює багатьох українців – особливо тих, у кого ці заощадження є. «Погляд» підрахував, у що було найвигідніше вкладати останні півроку: у депозити в гривні, доларі, у готівкову валюту або в золото. А також дізнався у експертів, куди вони радять нести свої гроші тепер.
Українці, які віддали перевагу депозитам у національній валюті, виграли більше всіх. Ті, хто в кінці грудня відніс умовні 1 500 грн в банк, отримали зверх цієї суми 150 грн, тобто заробили приблизно 10% прибутку за півроку. Любителі доларових депозитів отримали в два рази менше. Ті, хто зберігав долари у себе під подушкою, залишилися при своїх. Але найгірше довелося тим, хто вклав гроші в золото. Втім, останніх експерти втішають тим, що золото – метал примхливий. Зараз він подешевшав, але з часом може істотно подорожчати і «відбити» всі збитки.
Фахівці, опитані «Поглядом», зійшлися на думці, що депозит у гривні був найвигіднішим варіантом накопичення коштів у першому півріччі поточного року і залишиться таким же у другому.
- Ті, хто розмістив гроші в національній валюті, отримав 9,62% прибутку з розрахунку середніх ставок за даними НБУ. Менш вигідним був доларовий депозит – близько 3% прибутку, зберігання коштів готівкою в доларі принесло ще менше – 1,2%, а ті, хто віддав перевагу золоту, і зовсім програли – мінус 13%. Тому найбільш вигідним вкладенням був безумовно гривневий депозит. На мій погляд, у другому півріччі така тенденція збережеться, – вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
Його думку підтримують й інші експерти.
- Однозначно, виграли ті українці, які вклали свої гроші в гривневі депозити. Все перше півріччя ставки за строковими депозитами в національній валюті активно росли, в той час як в доларі знижувалися. Що стосується золота, то світова тенденція до падіння цін зробила його неприбутковим вкладенням в цьому році, а зберігання коштів у готівкових доларах принесло зовсім незначний прибуток. Така ситуація буде зберігатися і в другому півріччі, – так вважає президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло.
Власне дослідження провела компанія «Простобанк консалтинг» – їх висновки збігаються з висновками експертів: гривневі депозити були найвигіднішими і залишаться такими як мінімум до кінця року.
- На початку року середня процентна ставка по ощадних вкладах у гривні на один рік склала 19% річних і близько 8% у доларах США, при цьому в деяких банках можна було знайти пропозиції зі ставкою на кілька процентних пунктів вище. Курс долара США в першому півріччі залишався стабільним, тому вкладення в американську валюту готівкою показали приблизно нульову прибутковість, а ціна золота в банках навіть впала, а саме на 20-25%. Таким чином, найбільш вигідними для вкладень залишаються депозити в національній валюті – сьогодні можна знайти пропозиції під 22-23% річних, – розповів «Погляду» фінансовий директор компанії «Простобанк консалтинг» Олександр Сєдих.
За прогнозами аналітиків “Простобанк консалтинг», у другому півріччі подібна ситуація збережеться.
- Змальована нами картина, швидше за все, збережеться до кінця року, адже інвестиції в золото вигідні лише в довгостроковій перспективі, а курс долара США навряд чи підніметься вище 8,80 грн/$. А саме таке підвищення необхідне, щоб вклади в доларах на один рік стали більш вигідними, ніж ощадні пропозиції у гривні, – вважає Олександр Сєдих.
Гривневі депозити - найбільш вигідне вкладення
Вікторія Хаджірадєва
За матеріалами:
Погляд
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас