Суд закрив справу про реприватизацію "Криворіжсталі" через неявку позивача — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Суд закрив справу про реприватизацію "Криворіжсталі" через неявку позивача

Казна та Політика
681
Господарський суд м. Києва закрив справу про приватизацію “Криворіжсталі” (зараз – ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”), порушену більше восьми років тому за позовом консорціуму “Інвестиційно-металургійний союз” (ІМС), у зв’язку з черговою неявкою позивача.
Як повідомив один з учасників засідання, представники консорціуму були відсутні на трьох поспіль слуханнях.
“Інвестиційно-металургійний союз” на початку 2005 р. оскаржив наказ Фонду держмайна про скасування виграної консорціумом у 2004 р. приватизації 93,02% акцій “Криворіжсталі”. 28 листопада 2005 позов ІМС до уряду залишили без розгляду.
Однак 22 травня 2013 суд вирішив відновити цю справу. Засновники ІМС – група СКМ Ріната Ахметова і EastOne Віктора Пінчука (у момент створення консорціуму – “Інтерпайп”) – заявили, що це рішення було прийняте без їх залучення і без будь-яких клопотань, тому вони не беруть участі в її подальшому розгляді. Фонд держмайна на засіданні 18 червня вже пропонував суду закрити справу у зв’язку з неявкою позивача.
Консорціум ІМС в 2004 р. придбав 93,02% акцій “Криворіжсталі” на приватизаційному конкурсі за 4,26 млрд грн. Обраний наприкінці 2004 р. Президент країни Віктор Ющенко і призначена на початку 2005 р. прем’єр-міністром Юлія Тимошенко заявили про необхідність перегляду підсумків цього конкурсу у зв’язку з антиконкурентними умовами приватизації, що призвело до значного заниження ціни угоди. Прокуратура оскаржила законність продажу комбінату, після чого українські суди скасували підсумки конкурсу.
Найбільша в світі металургійна компанія Mіttal Steel в жовтні 2005 р. купила на конкурсі 93,02% акцій ПАТ “Криворіжсталь” за 24,2 млрд грн при стартовій ціні 10 млрд грн. Її конкурентами були Arcelor (яка пізніше приєдналася до Mіttal Steel) і “Індустріальна група”.
За матеріалами:
Радіо Свобода
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас