Росіяни скуповують нерухомість в Іспанії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росіяни скуповують нерухомість в Іспанії

Нерухомість
3285
Марія Вібберлей ось вже як рік працює на радіостанції курортного іспанського міста Марбелья, яка веде мовлення російською мовою від Фуенхирола до Гібралтару. Радіостанція веде новинні і музичні передачі, розповідає росіянам про особливості придбання нерухомості в Іспанії, роблячи особливий реверанс у бік іспанських і російських артистів.
«Потік туристів з Росії постійно зростає, і ми повинні їх освічувати, розповідати про те, чим вони можуть тут зайнятися», – розповідає Марія Вібберлей. Росіяни приїжджають на узбережжя Коста-дель-Соль, протяжністю в 160 кілометрів, не тільки для того, щоб провести тут кілька днів відпустки. Узбережжя знамените ще й тим, що тут розташувався так званий золотий трикутник (Марбелья, Бенаавіс і Естепона).
Придбати нерухомість на узбережжі Коста-дель-Соль – жадана мрія нової російської верхівки середнього класу з високими доходами.
Для іспанців росіяни є синонімом великих грошей, особливо в умовах економічної кризи. Пляжі і магазини входять в коло улюблених розваг росіян.
У Малазі офіційно зареєстровані 4171 росіян, хоча, за неофіційними даними, кількість російських громадян становить близько 20 тисяч. Йдеться про росіян, які постійно проживають в Іспанії та мають у власності квартири або вілли.
За даними провінційної асоціації будівельників і девелоперів, в 2012 році росіяни купили 4974 об’єкта нерухомості, що складає 8,45% від загального обсягу продажів. У 2011 році російські громадяни придбали 4009 тисячі об’єктів нерухомості (5% від загального обсягу продажів). Росія впевнено займає третє місце по купівлі нерухомості в Іспанії, після Великобританії та Норвегії, обігнавши Німеччину.
Узбережжя Малаги в даний час переживає другий житловий бум. Перший був після розпаду СРСР в 90-ті роки, коли громадяни колишніх радянських республік кинулися скуповувати тут нерухомість. Потім все затихло, і зараз прийшла нова хвиля.
«У росіян є гроші, і вони хочуть їх інвестувати в покупку нерухомості, особливо зараз, коли на ринку нерухомості в Іспанії спостерігається падіння цін», – розповідає Рікардо Санчес Боканегра, голова Федерації асоціацій іноземців на узбережжі Коста-дель-Соль.
«Криза обрушила ціни на житло, і росіяни охоче купують якісну нерухомість вартістю в 200 тисяч євро і вище. У порівнянні з цінами в Росії, це цілком їм доступно. Середня вартість нерухомості в Марбельї становить 500 тисяч євро. Росіяни розуміють толк в дорогих об’єктах нерухомості, – розповідає Рікардо Арранс, президент Національної асоціації розробників житла та туризму. – Росіяни стали сусідами європейських мільйонерів в таких елітних районах, як Сагатела, Сьєрра-Бланка, Вільяпадьерна, де ціни на житло складають більше шести мільйонів євро. Незважаючи на високі ціни, росіяни скупили всю елітну нерухомість, виставлену на продаж».
«Росіяни постійні завсідники дорогих бутиків і ювелірних магазинів. Для продавців – ідеальні клієнти, так як точно знають, що хочуть купити», – каже Гаель Віньон, директор з міжнародного маркетингу і туризму в східній Андалусії.
Росіяни цінують індивідуальний підхід, але без надмірностей. Вони добре обізнані про останні престижні товарні марки і бренди. У багатьох торгових центрах, як наприклад, El Corte Inglés у Пуерто Банус, працює ціла команда перекладачів, в тому числі і російських. Тут є спеціальний відділ, де можна купити звичні для росіян продукти харчування, а також книжковий магазин з виданнями та журналами російською мовою. Більше 40% виручки магазинів припадає на покупців з Росії. Вони витрачають в середньому в 6-8 разів більше, ніж інші іноземці. За цей рік товарообіг збільшився на 30%, і є хороші перспективи на 2014 рік.
Росіяни, які живуть в Іспанії, не тільки стурбовані своїм відпочинком, але і проявляють інтерес до інвестицій в бізнес, як, наприклад, Ольга Харитонова. Вона вперше приїхала з родиною до Іспанії в 2006 році і вирішила там залишитися.
«Ми зрозуміли, що це ідеальне місце, щоб жити і ростити наших чотирьох дітей», – каже вона. Ольга та її чоловік купили будинок, віддали дітей вчитися до приватної школи і відкрили офіс з продажу нерухомості. У 2009 році придбали невеликий готель в центрі Марбельї, а через два роки організували тенісний клуб Royal Club Marbella в районі Ель-Росаріо. Тепер подумують про те, щоб вивести його на міжнародний рівень.
Теніс поширений в Росії. Росіяни є поборниками оздоровчого туризму, лікувальних процедур і витрачають цілі статки на пляжних фітнес клубах. Слід зазначити, що покупцями житла на узбережжі Коста-дель-Соль є в основному власники готелів і ресторанів, торгових центрів, горілчаних заводів, топ – менеджери автомобільної промисловості. Примітно, що якщо раніше вони постійно курсували між Росією та Іспанією, то зараз воліють більше часу проводити в Малазі, керуючи своїм бізнесом в Росії по інтернету.
Росіяни цікаві для іспанців не тільки як потенційні покупці нерухомості, але і як перспективні туристи. У 2012 році потік туристів з Росії збільшився на 20%. У поточному році в період з січня по травень Андалусію відвідало на 40% більше росіян порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Міністр туризму Андалусії Рафаель Родрігес повідомив, що у зв’язку із збільшеним числом туристів з Росії у вересні в Москві буде відкрито постійний офіс.
_Есперанса Кодіна, “El Pais _
За матеріалами:
ИноСМИ.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас