Контрабанда сигарет в Україну за три роки збільшилася втричі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Контрабанда сигарет в Україну за три роки збільшилася втричі

Казна та Політика
950
Частка контрабанди сигарет в Україну за останні 3 роки збільшилася втричі і становить 8,4% загального обсягу ринку цієї продукції. Такі дані містяться в дослідженні ринку, проведеному компанією Taylor Nelson Sofres.
За даними дослідження, основним джерелом контрабанди сигарет є Росія (54%), Білорусь (19%) і Молдова (18%).
У той же час, починаючи з кінця 2012 р., спостерігається стрімке зростання обсягів вітчизняного контрафакту.
Нагадаємо, митні органи України в 2012 р. виявили 3530 фактів контрабанди понад 71 млн штук сигарет на 2,3 млн євро.
За оцінками фахівців Міндоходов, більше 92% випадків незаконного вивезення тютюнових виробів з митної території України зафіксовано на кордоні з країнами-членами ЄС.
Раніше повідомлялося, що за 4 місяці 2013 було виявлено 1135 фактів контрабанди, вилучено 30 млн цигарок на 5,5 млн грн.
Відзначимо також, що в червні Міністерство доходів і зборів та Європейський офіс з боротьби з шахрайством (OLAF) підписали домовленість про співпрацю щодо незаконного переміщення тютюнової продукції.
“Розраховуємо, що завдяки цьому запрацює новий механізм оперативного співробітництва та обміну інформацією. Враховуючи, що контрабанда є міжнародною проблемою з розвиненою кримінальною мережею, що працює через кордони, скоординований підхід і співпраця України з ЄС розглядається нами як єдиний ефективний спосіб вирішення цієї проблеми”, – підкреслив міністр Олександр Клименко на зустрічі з генеральним директором OLAF Джованні Кесслером.
Згідно з повідомленням, домовленість передбачає підвищення оперативності обміну інформацією щодо незаконного переміщення тютюнових виробів, відповідною інформацією, а також проведення спільних дій щодо запобігання, виявлення та розслідування незаконного переміщення цієї продукції. З обох сторін визначені контактні особи, які будуть координувати співпрацю.
За матеріалами:
Радіо Свобода
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас