Прокуратура Чехії просить парламент зняти імунітет з екс-прем'єра Петра Нечаса — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Прокуратура Чехії просить парламент зняти імунітет з екс-прем'єра Петра Нечаса

Кримінал
172
У Чехії прокурори звернулися сьогодні до парламенту з проханням зняти парламентську недоторканність з колишнього прем’єр-міністра Петра Нечаса (на фото), який залишається депутатом нижньої палати парламенту.
Спікер палати Мирослава Нємцова заявила у відповідь, що голосування з цього приводу буде можливо не раніше вересня.
Прокурори публічно не повідомляють, які звинувачення висувають Нечасу. Сам екс-прем’єр заперечує будь-яку свою провину.
Петро Нечас був змушений піти у відставку після корупційного скандалу з гучними арештами, в тому числі керівника його адміністрації Яні Надєвої в середині минулого місяця. Президент Чехії Мілош Земан призначив тимчасовий уряд на чолі з економістом Іржі Русноком.
Соціал-демократ Іржі Руснок раніше очолював міністерства фінансів і промисловості і торгівлі, керував Асоціацією пенсійних фондів і з 2010 року є членом Національної економічної ради уряду Чехії.
Раніше Земан дав зрозуміти, що хоче бачити уряд чиновників, а не політиків. При цьому проти ідеї “технічного уряду” заперечують як ліві, так і праві партії. Проте згідно чеської Конституції, Президент має право призначити прем’єр-міністра країни без будь-якої згоди парламенту Чехії.
У Чехії депутати парламенту мають недоторканність за їх дії (голосування і виступи) у парламенті, вони також захищені від кримінального переслідування на час дії мандата, і для такого переслідування відповідна палата парламенту повинна дати згоду на зняття імунітету зі свого члена.
Зазначимо, опозиційні партії, зокрема, найбільша з них, Чеська соціально-демократична партія, за підтримки комуністів намагаються домогтися розпуску нижньої палати парламенту і проведення позачергових виборів ще до кінця цього року.
За матеріалами:
Радіо Свобода
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас