Греція три роки тому збрехала про своє фінансове становище - глава ЄЦБ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Греція три роки тому збрехала про своє фінансове становище - глава ЄЦБ

Світ
961
Дані про фінансове становище Греції, отримані три роки тому від Афін європейськими структурами, були неповними, заявив глава Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі.
“Деякі рішення (по Греції – ІФ) того часу прийняті на основі бази даних, які були або неповними, або помилковими чи хибними”, – сказав Драгі на слуханнях у Комітеті Європарламенту з економічних та валютних справ.
Так він відповів на критику управління грецькою борговою кризою. “Деякі доповіді про структурний стані грецької економіки були некоректними. Влада того часу постійно запевняла “трійку”(Єврокомісію, ЄЦБ і МВФ – ІФ) в тому, що економіка значно більш міцна, ніж це було насправді”, – пояснив Драгі.
МВФ у своїй доповіді, опублікованій в середині червня, критикував установи ЄС за некомпетентність в організації допомоги найбільш кризовим країнам зони євро, особливо Греції.
Визнаючи допущені помилки, глава ЄЦБ нагадав, що тодішня нестабільність фінансових ринків викликала побоювання перекидання грецької кризи на інші країни зони євро в разі реструктуризації боргу Греції. “Сьогодні, коли ризик такого перекидання ослаб, говорити про реструктуризацію простіше”, – зауважив Драгі.
З тих пір, стверджував він, “Греція добилася вражаючого прогресу, і ми закликаємо її продовжувати слідувати цим шляхом, особливо, що стосується структурних реформ, перші результати яких видно сьогодні”.
У понеділок Єврогрупа (рада міністрів фінансів 17 країн зони євро) має вирішити питання про виділення Греції нового траншу позики міжнародних кредиторів – ЄС і МВФ.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас