Депозитні ставки в Україні майже досягли "дна" - банкіри — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Депозитні ставки в Україні майже досягли "дна" - банкіри

Кредит&Депозит
4117
Ставки по банківських депозитах в Україні після стійкої тенденції до зниження, що намітилася на початку 2013 року, до липня майже досягли “дна” і в найближчі кілька місяців суттєво не змінюватимуться, вважають банкіри.
“У найближчі два-три місяці ставки по депозитах істотно змінюватися не будуть. У зв’язку з тим, що кредитні ризики банків залишаються високими і банки продовжують очищення балансів від проблемних активів, істотного зростання кредитування найближчим часом не відбудеться, тому й депозитні ставки залишаться практично незмінними”, – сказав глава правління VAB Банку Денис Мальцев.
За оцінкою директора казначейства Райффайзен Банку Аваль Володимира Кравченко, банки в даний час не готові істотно знижувати депозитні ставки, так як надлишок короткострокової ліквідності за відсутності довгострокових ресурсів збільшує ризики для банків.
“Банки побоюються, що висока ліквідність банківської системи – тимчасове явище, тому суттєвих змін на депозитному ринку не очікується. У серпні-вересні ставки можуть традиційно піти вгору у зв’язку із зростанням ділової активності, але різких змін не прогнозуємо”, – додав він.
Директор департаменту розвитку продуктів банку “Фінанси та Кредит” Наталя Кравець, у свою чергу, зазначила, що банк останнім часом не переглядав ставки за депозитами і поки не планує їх міняти.
“Ринок депозитів зберігає незначний тренд на зниження. Якщо і спостерігається рух у бік підвищення ставок за депозитами, то це точкове, невелике коректування на певні короткі терміни”, – додала експерт.
Разом з тим виконавчий директор Першого українського міжнародного банку Стефан Гуглієрі вважає, що до кінця літа депозитні ставки можуть знизитися на 1-1,5% п.п. за вкладами у гривні та на 0,3-0,5% п.п. за вкладами в іноземній валюті.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас