Японія планує збільшити число працюючих реакторів на АЕС в шість разів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Японія планує збільшити число працюючих реакторів на АЕС в шість разів

Енергетика
335
Чотири японських енергетичних компанії в понеділок звернулися до Комітету з контролю над атомною енергетикою із заявками про відновлення роботи частини атомних реакторів на своїх АЕС.
Звернення пов’язане з набуттям чинності в цей же день нових стандартів безпеки роботи атомних станцій.
Компанія Hokkaido Electric Power Company Inc. має намір відновити роботу першого, другого і третього реакторів її АЕС Томарі на Хоккайдо. Kansai Electric Power Company Inc. планує запустити третій і четвертий реактори на АЕС Такахама і просить дозвіл на запуск після призначеної на вересень цього року профілактичної зупинки працюючих зараз третього і четвертого реакторів АЕС Ооі. Компанія Shikoku Electric Power Company Inc. відновить роботу третього реактора АЕС Іката. Kyushu Electric Power Company Inc. збирається перезапустити перший і другий реактори АЕС Сендай.
Таким чином, мова йде про відновлення роботи 10 реакторів на п’яти АЕС, зупинених після аварії на АЕС Фукусіма-1 в 2011 році. Нові норми безпеки повинні врахувати цей досвід, запобігши виникненню будь-яких надзвичайних ситуацій – від цунамі до нападу терористів, катастрофи літаків, хакерських атак на сервер і вибуху бомби.
Всі ланки системи безпеки будуть продубльовані: передбачається створення двох центрів управління станцією, один з яких буде знаходиться на значній відстані від АЕС. Також на відстані від станції з’являться додаткові джерела електрики та води для охолодження реактора, а самі станції обладнають парком мобільної спецтехніки.
До аварії атомна енергетика задовольняла до 30% потреб країни. Зараз з 50 реакторів в Японії працюють тільки два реактори АЕС Ооі, інші 48 зупинені.
Нагадаємо, що в квітні поточного року неодноразово повідомлялося про витік радіоактивної води з АЕС Фукусіма-1. Вже наприкінці червня з’явилася інформація про те, що вміст стронцію під станцією перевищив норму в 60 разів.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас