Україна може перевершити ЄС по безробіттю - Медведчук — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна може перевершити ЄС по безробіттю - Медведчук

Казна та Політика
3067
У разі, якщо зовнішня політика України буде і далі базуватися на романтичних уявленнях про давно зниклу Європу 90-х років, наша країна вже скоро наздожене Євросоюз за високими показниками безробіття. Про це у своєму блозі написав лідер Громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук.
“ЄС продовжує ставити рекорди. У травні цього року чисельність безробітних в єврозоні побила символічний бар’єр у 12% – небачене раніше досягнення для об’єднаної Європи. Причому динаміка така, що нових рекордів у цій сфері не уникнути.
Зрозуміло, що ця цифра є, як кажуть, середньою температурою по палаті. Якщо, скажімо, в Австрії безробіття на рівні 4,7% або в Німеччині – 5,3%, то це, швидше, сприяє розвитку економіки. У всякому разі, багато експертів вважають, що помірне число тих, хто шукає роботу, надає більшою мірою позитивний, ніж негативний вплив на економіку. Але коли мова йде про такі показники безробіття, як 30% (рівень, який Іспанія “збирається” досягти до кінця поточного року) або 27% (актуальна оцінка безробіття в Греції), то це вже серйозна проблема. Особливо важко в даних умовах молоді. В її середовищі в цілому по Європі не має роботу кожен четвертий, а в Іспанії та Греції – кожен другий. При цьому ніхто зараз не дасть гарантій, що в найближчій перспективі зростання безробіття буде хоча б зупинене.
Говорячи про перспективи української євроінтеграції і про ті форми, в яких вона буде здійснюватися, не можна не враховувати даний фактор. Чиновники ЄС чудово розуміють, які важкі політичні наслідки для об’єднання матиме подальше зростання числа безробітних. Природно, вони шукають шляхи вирішення: одним із способів якось компенсувати проблеми своєї економіки є забезпечення Євросоюзу новими ринками збуту. Експорт породжує попит, попит дає виробництво, а виробництво забезпечує робочі місця.
Це правило працює і в інший бік. Там, де економіка ЄС придбає, ми втратимо. Ряд галузей української економіки понесе істотні втрати від вступу до Зони вільної торгівлі з Європою, вихід з місцевого ринку національного виробника буде означати і скорочення робітників. Для нас це може стати ще одним фактором збільшення безробіття.
Сьогодні рівень безробіття в Україні залишається значно нижче середньоєвропейського. За різними оцінками (я маю на увазі не офіційну статистику, за якою, взагалі, підрахувати нічого не можна), частка безробітних коливається на рівні 7-9%. Це багато, але ще не критично. Однак, якщо зовнішня політика України і далі базуватиметься на романтичних уявленнях про давно зниклу Європу 90-х років, немає сумнівів, що вже в цьому показнику нам вдасться наздогнати ЄС досить швидко. І якщо члени Євросоюзу все ж отримують суттєву фінансову допомогу з боку більш успішних сусідів, то ми навряд чи можемо розраховувати на аналогічну підтримку”, – написав Медведчук.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас