Сонячна енергетика України з початку року додала 50% потужності — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сонячна енергетика України з початку року додала 50% потужності

Енергетика
954
Сумарна встановлена потужність розташованих в Україні сонячних електростанцій (СЕС) протягом січня-червня 2013 р. зросла на 51,4% і на 1 липня 2013 р. склала 494 МВт.
Як повідомила Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ), обсяг інвестицій в галузь сонячної енергетики за перше півріччя перевищив EUR360 млн.
За даними асоціації, у першому півріччі введено в експлуатацію 12 СЕС загальною потужністю 167,7 МВт.
АПЕУ прогнозує, що до кінця року будуть побудовані ще сім електростанцій сумарною встановленою потужністю близько 50 МВт. Уповільнення динаміки розвитку сонячної енергетики в Україні в другому півріччі буде зумовлено посиленням з 1 липня вимоги про використання українських компонентів при спорудженні електростанцій на поновлюваних джерелах енергії, вважають в асоціації.
З причини відсутності в Україні розвиненого виробництва матеріалів та обладнання для сонячної енергетики багато інвесторів не зможуть забезпечити дану вимогу і “заморозять” реалізацію значної частини проектів, наголошується в прес-релізі АПЕУ.
Як повідомлялося, Україна в останні кілька років активно розвиває поновлювану енергетику для підвищення енергобезпеки та зміцнення енергонезалежності, а також вирішення локальних проблем енергопостачання, зниження шкідливого впливу енергетики на довкілля.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас