Криза в Португалії виходить на новий виток — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Криза в Португалії виходить на новий виток

Світ
951
Рейтингове агентство Standard & Poor’s знизило прогноз по кредитному рейтингу з “нейтрального” до “негативного”. Основна причина перегляду прогнозу по рейтингу – політична криза в Португалії.
Політична криза в Португалії продовжує турбувати фінансові ринки.
Аналітики S&P, зокрема, зазначили, що “зростаюча політична невизначеність в Португалії може перешкодити успішному розміщенню держоблігацій країни в найближчій перспективі”.
Крім того, в агентстві досить скептично оцінюють шанси Португалії на вихід з програми фінансової допомоги в липні 2014 р., про який заявляла влада країни.
Розкол у парламенті і відставка низки ключових міністрів поставили уряд Португалії на межу колапсу. Основна причина розбіжностей у правлячих колах – суперечки навколо доцільності продовження політики “скорочення витрат”.
Економіка Португалії перебуває в рецесії, в країні зростає безробіття. На цьому фоні в кінці червня пройшли масові демонстрації протесту проти подальших заходів з “бюджетної економії”.
Урядова криза, що послідувала за цим, призвела до різкого зростання процентних ставок за держоблігаціями Португалії, ще більше ускладнивши фінансове становище країни.
На цьому тлі рішення з боку агентства S&P виглядає цілком закономірним.
Пониження прогнозу по рейтингу до “негативного” означає, що в подальшому може бути знижений кредитний рейтинг. Поки що довгостроковий суверенний рейтинг Португалії, за оцінкою S&P, знаходиться на рівні “BB”.
Рейтинг даного рівня є спекулятивним. Це означає, що існує ймовірність подальшого розвитку кредитних ризиків, особливо через негативні економічні зміни, які можуть відбутися з часом.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас