"Єгипту залишилося жити шість місяців": шокуючий прогноз Merrill Lynch — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Єгипту залишилося жити шість місяців": шокуючий прогноз Merrill Lynch

Світ
7116
Прогнози світових фінансових структур невтішні: економіка Єгипту близька до краху, пише Еудженіо Оккорсіо в статті, опублікованій в газеті La Repubblica.
“Найбільший у світі інвестиційний банк Merrill Lynch відміряв Єгипту шість місяців життя. Після цього “зовнішні позиції значно посиляться, і фінансова спроможність піддасться суворому тиску”, йдеться в опублікованому вчора звіті. Насправді Єгипет ризикує залишитися без грошей для оплати боргів і поставок, зовнішніх і внутрішніх. І все це безпосередньо пов’язано з неминучою туристичною кризою: приплив туристів у першому кварталі цього року знизився на 17,3% в порівнянні з тим же періодом минулого року. У 2012 році кількість туристів стала наближатися до 12 млн (у 2010 році їх було понад 14 млн) завдяки тому, що вдалося зберегти курорти Червоного моря. Найстрашніше, що доходи різко знизилися з 46 млрд доларів у 2010 році до 13 млрд в 2012-му. ВВП скотився до 4%. Як сказав глава Eni, “звичайно ж, революція не найкращий магніт для приваблення туристів”, – пише видання.
“Безумовно, ситуацію можна змінити і досить швидко, якщо новий уряд Мансура доб’ється, як за помахом чарівної палички, згуртованості, миру і рішучості вийти з кризи. Але Merrill Lynch не залишає приводу для оптимізму: “Ми сумніваємося, що за цей період можна здійснити фінансові реформи, що заслуговують довіри. Крім того, малоймовірно, що буде досягнута угода з МВФ”. А цей договір має для Єгипту життєво важливе значення. Попередні домовленості на надання 14,5 млрд доларів були досягнуті ще на початку року. Домовленості мали бути реалізовані за умови здійснення обіцяних президентом Мохаммедом Мурсі, який тепер позбавлений влади, реформ. Відтоді питання про допомогу з боку МВФ заморожене”, – повідомляє автор статті.
“Сценарій, як відомо, змінився, і тепер Каїр сподівається на якусь допомогу з боку Еміратів та Саудівської Аравії, але вся проблема в термінах: золотовалютні запаси країни скоротилися з 36 млрд доларів у 2010 році до нинішніх 13,5 млрд, Єгипту до кінця поточного року будуть потрібні 33 млрд тільки на фінансові витрати, включаючи рефінансування колишніх позик, отриманих від МВФ. Тим часом Moody’s і S&P знизили рейтинг Єгипту до передостаннього рівня CCC+, а ОЕСР встановила для Каїра категорію ризику в 6/7 “, – пише кореспондент.
Джерело: La Repubblica
За матеріалами:
Inopressa
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас