Росія збирається побудувати авіаносець за 400 млрд рублів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія збирається побудувати авіаносець за 400 млрд рублів

Світ
2267
Розробка та будівництво перспективного авіаносця для ВМФ Росії може обійтися державному бюджету в 400 мільярдів рублів. Про це повідомляє Центральний військово-морський портал з посиланням на представника Крилівського державного наукового центру, розробника концепт-проекту перспективного корабля. Вартість безпосередньо авіаносця оцінюється в 80 мільярдів рублів.
Модель морського авіаносного комплексу водотоннажністю близько 80 тисячі тонн була представлена на Міжнародному військово-морському салоні, що проходить в Санкт-Петербурзі. Як відзначає видання, корабель отримає два трампліни і чотири катапульти, а до складу авіагрупи авіаносного корабля увійдуть до 40 багатоцільових бойових літаків: палубного варіанту винищувача Т-50 (ПАК ФА) і МіГ-29К/КУБ. Концепт-проект передбачає установку на авіаносець неатомної енергетичної установки.
За попередніми даними, особливості проекту дозволять кораблю розвивати швидкість до 30 вузлів, незважаючи на великі розміри і водотоннажність. Раніше повідомлялося, що проектування нового авіаносця для ВМФ Росії завершиться в 2018 році, на чотири роки пізніше запланованого терміну. У тому ж році планується розпочати і будівництво корабля.
У діючу програму озброєнь Росії на 2011-2020 роки розробка і будівництво авіаносця не включені, проте очікується, що фінансування цього проекту буде включено в нову програму озброєнь на 2016-2025 роки. Цей документ, як очікується, буде представлений президенту Росії в 2015 році.
В кінці 2011 року Володимир Висоцький, який командував тоді російським флотом, заявив, що до 2027 року у складі Північного і Тихоокеанського флотів будуть числиться по одній авіаносній ударній групі.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас