Росія і Македонія підписали угоду про "Південний потік" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія і Македонія підписали угоду про "Південний потік"

Енергетика
188
Уряд РФ підписав угоду з Кабінетом міністрів Македонії про співпрацю при створенні газопроводу-відводу системи “Південний потік” для постачання газу в республіку, повідомляється в документі, опублікованому на сайті уряду РФ.
Згідно з документом, у разі підтвердження доцільності будівництва на основі проведеного аналізу, ВАТ “Газпром” і АТ “Македонські енергетичні ресурси” засновують спільну компанію для реалізації проекту газопроводу-відводу з рівним розподілом часток (по 50%). До участі в компанії також можуть залучатися нові акціонери з подальшим перерозподілом часток.
Відзначається, що маршрут газопроводу-відводу і його пропускна здатність узгоджуються засновниками за результатами аналізу.
Конкретні обсяги, умови та строки поставок природного газу в Македонію закріплюються в контрактах між “Газпромом” і АТ “Македонські енергетичні ресурси”. Права на використання всіх потужностей газопроводу-відводу належать “Газпрому”.
Крім того, документ закріплює зобов’язання македонської сторони не вводити будь-які обмеження щодо російських капіталовкладень на території Македонії, здійснених в рамках угоди, а також забезпечити компанії сприятливий митний і податкової режими.
“Сторони надають підтримку засновникам і компанії в отриманні в установленому порядку всіх необхідних дозволів, пов’язаних з реалізацією проекту газопроводу-відводу, а також з поставками необхідних машин і устаткування, здійсненням будівельно-монтажних робіт та інших послуг для реалізації проекту”, – пояснюється в розпорядженні уряду.
Як повідомлялося 7 грудня 2012 президент Росії Володимир Путін особисто дав старт початку будівництва морської частини газопроводу «Південний потік» в обхід території України.
Передбачається, що перші постачання газу почнуться в 2015 році. У 2016-му планується поставити 15,75 млрд куб. м газу, в 2017-му – 31,5 млрд куб. м, в 2018-му – 47,25 млрд куб. м, та в 2019-му газопровід вийде на проектну потужність – 63 млрд куб. м.
За матеріалами:
ПРАЙМ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас