Galaxy S4 тягне Samsung вниз — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Galaxy S4 тягне Samsung вниз

Фондовий ринок
3644
Samsung втратила більше 3% вартості на тлі низького рівня продажів смартфона Galaxy S4, анонсованого в квітні. У другому кварталі компанії вдалося продати нову модель тільки 74 млн користувачів, що майже в два рази менше, ніж раніше прогнозували експерти. На фоні кризи в Європі і повільного відновлення світової економіки клієнти надають перевагу бюджетним моделям над смартфонами високого класу.
Фінансові результати найбільшого виробника смартфонів – компанії Samsung Electronics – у другому кварталі не змогли виправдати очікування аналітиків. У день публікації звіту акції корейської корпорації впали більш ніж на 3%.
Розчарування інвесторів було пов’язане зі слабкими продажами смартфона Galaxy S4, анонсованого в квітні. Компанії вдалося продати 74 млн гаджетів, що майже в два рази менше, ніж прогнозували експерти.
«Продажі S4 виявилися шокуюче низькими, – зазначив Bloomberg аналітик KB Investment & Securities в Сеулі Бін Хан Джун. – Ринок був стурбований результатами Samsung ще в третьому і четвертому кварталі 2012 року. Але цей квартал розчарував ще більше».
«Я сподівався, що прибуток Samsung виявиться більш стійким, але останні результати змусили мене задуматися. Ймовірно, я перегляну свої прогнози компанії на третій квартал», – додав аналітик IBK Securities Лі Сенг Ву.
«Але, незважаючи на те що компанія не виправдовує очікувань, клієнти Samsung, включаючи мене, все одно продовжують бачити позитивні результати», – визнає аналітик Macquarie Деніел Кім.
Операційний прибуток Samsung за другий квартал виріс до 9,5 трлн вон ($ 8,3 млрд) порівняно з 6,5 трлн вон роком раніше. Результати виявилися нижче очікувань аналітиків, опитаних агентством Bloomberg: раніше вони прогнозували зростання до 10 трлн вон.
Не збулися і прогнози щодо обсягу продажів на рівні 58,6 трлн вон. За другий квартал показник зріс на 16% – з 47,6 трлн вон до 57 трлн вон.
Лідер з виробництва смартфонів втрачає інтерес інвесторів. За останні два місяці капіталізація Samsung скоротилася на 15%.
Експерти пояснюють це побоюваннями щодо того, як довго компанія зможе лідирувати на ринку смартфонів. Інвесторів цікавить, як Samsung має намір змінювати свою бізнес-структуру на тлі уповільнення зростання світової економіки і боргової кризи в Європі.
Найбільше падіння акцій компанії з серпня 2012 відбулося на початку червня, коли Samsung програла американській компанії Apple патентну суперечку в США. Тоді вартість акцій компанії знизилася на 6,9%.
Тоді ж падіння акцій південнокорейської корпорації спровокувало негативний прогноз JPMorgan з продажу флагманської моделі Samsung Galaxy S4. За оцінками аналітиків, попит на смартфони з липня 2013 впаде на 20-30%, до 7-8 млн смартфонів на місяць. Причини – слабкий попит в Європі і Південній Кореї. Раніше аналітики припускали, що за 2013 Samsung вдасться продати 80 млн смартфонів, тепер цей показник знижений до 60 млн штук.
У день публікації звіту акції компанії впали на 3,2%, до 1,279 тис. вон за штуку. За місяць капіталізація компанії скоротилася на $ 25,3 млрд.
«Продажі смартфонів високого класу перестають виправдовувати очікування, а телефони середньої вартості і низької вартості дуже швидко розпродаються по всьому світу», – пояснює аналітик Shinhan Кім Ен Чан. Споживачі поступово переорієнтовуються на дешевші моделі смартфонів, пояснює він.
«Перспективи зростання продажів смартфонів бізнес-класу Samsung також почали погіршуватися після новин компанії Apple, яка, як очікується, запустить програму з обміну дешевих смартфонів iPhone на нові», – додає аналітик Etrade Securities Кім Хен Ен.
Катерина Ткаченко
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас