Експерти: Трансфертний закон має спростити життя малому й середньому бізнесу - операції до 50 млн грн. контролюватися не будуть — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: Трансфертний закон має спростити життя малому й середньому бізнесу - операції до 50 млн грн. контролюватися не будуть

Казна та Політика
1003
Законопроект про трансфертне ціноутворення, прийнятий Верховною Радою у другому читанні, позитивно вплине на бізнес в контексті взаємодії з податковими органами. Таку думку висловив керівник групи трансфертного ціноутворення в Україні Костянтин Карпушин.
«Закон уточнює особливості застосування методів трансфертного ціноутворення, дає можливість проведення пропорційних коригувань у разі зміни оподатковуваної бази однієї із сторін контрольованої операції, уточнює перелік пов’язаних осіб, джерел інформації для визначення ринкового рівня цін, деталізує порядок узгодження цін у контрольованих операціях з податковими органами, відоме у міжнародній практиці як укладення APA», – сказав експерт.
Карпушин звернув увагу на необхідність вирішення питання проведення пропорційних коригувань для операцій з незалежними особами, або з резидентами юрисдикцій, з якими Україною укладено міжнародні угоди, або у випадку, якщо платник податків донараховує оподатковувану базу з власної ініціативи, а не тільки за результатами податкової перевірки.
У свою чергу, менеджер відділу оподаткування та юридичних послуг «Ернст енд Янг» в Україні Ганна Джонсон констатувала, що документ істотно звужує сферу застосування бізнесом трансфертного ціноутворення з метою мінімізації оподатковування в порівнянні з чинною редакцією Податкового кодексу. Ці правила будуть застосовуватися тільки до досить великих угод (50 млн грн і вище на рік), і тільки з пов’язаними особами або нерезидентами з так званих низькоподаткових юрисдикцій.
«Відповідно, операції до 50 млн грн. контролюватися не будуть, що має спростити життя малому й середньому бізнесу», – підкреслила Джонсон.
За її словами, також пропонується більш виразна (хоча і не бездоганна) методологія розрахунку звичайних цін, ніж чинні норми Податкового кодексу. «Відповідні правила були в міру акуратно переписані з рекомендацій ОЕСР і Податкового кодексу РФ», – зазначила фахівець.
Нагадаємо, міністр доходів і зборів Олександр Клименко, чиє відомство виступило ініціатором прийняття законопроекту про трансфертне ціноутворення, зазначав, недоїмки бюджету через активне використання українськими компаніями механізмів трансфертного ціноутворення, становлять 6,4 млрд грн (850 млн дол) на рік тільки по трьох ключових групах товарів українського експорту.
«Так, 60% експорту чорних металів, зернових і олійних культур було здійснено через третіх осіб, при цьому 22% експорту здійснено через офшорні зони Віргінські острови, Сент-Вінсент, Гренадини тощо, в результаті чого відбулося заниження фактурної собівартості товарів на 30,7 млрд грн», – сказав міністр.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас