Міндоходів готове використовувати векселі при відшкодуванні ПДВ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міндоходів готове використовувати векселі при відшкодуванні ПДВ

Казна та Політика
894
Міністерство доходів і зборів України повідомило про готовність адмініструвати відшкодування ПДВ шляхом оформлення казначейських фінансових векселів, що передбачається прийнятим Верховною Радою законопроектом про реструктуризацію бюджетної заборгованості, повідомила прес-служба Міндоходів.
Згідно з повідомленням прес-служби, введення фінансових казначейських векселів, з одного боку, дозволить спростити і прискорити процедуру відшкодування ПДВ для платників податків, а з іншого – допоможе частково зняти навантаження з бюджету.
«У зв’язку з введенням інструменту фінансових казначейських векселів Міністерство доходів і зборів не тільки не знизить контроль за чистотою декларування, а й посилить роботу з попередження формування фіктивного податкового кредиту для відшкодування ПДВ», – цитує прес-служба міністра Міндоходов Олександра Клименко.
Міндоходів також пояснило, що отримання платниками податків бюджетного відшкодування шляхом видачі фінансових казначейських векселів базується на принципі добровільності. Тобто, самі платники зможуть визначати, в якій формі отримувати бюджетне відшкодування: грошима або векселями.
При цьому така можливість не поширюється на автоматичне бюджетне відшкодування, яке буде проводитися тільки грошовими коштами. Крім того, така можливість запропонована як тимчасова – до 1 січня 2014 року.
Як повідомлялося, раніше Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2013 рік», що дозволяє реструктуризувати бюджетну заборгованість, у тому числі з податку на додану вартість, фінансовими векселями. За таке рішення проголосували 246 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. Термін обігу векселів – до 5 років, прибутковість – 5% річних. Використання векселів, як передбачається, буде добровільним.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас