ВР прийняла закон про трансферне ціноутворення — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ВР прийняла закон про трансферне ціноутворення

Казна та Політика
1215
Депутати схвалили в другому читанні і в цілому проект закону про трансферне ціноутворення.
За урядовий законопроект № 2515 проголосували 231 депутат.
У разі підписання Президентом, закон набуде чинності з 1 вересня 2013 року.
“На жаль, сьогодні постійної є практика, коли бізнес, в першу чергу великий, мінімізує свої податкові зобов’язання і нам це відомо”, – сказав міністр доходів Олександр Клименко, який раніше представив законопроект у Верховній Раді.
За його оцінками, за три найближчі роки дія закону дозволить залучити до бюджету додатково 20 млрд. гривень.
За результатами доопрацювання законопроекту між першим і другим читанням у документ внесено кілька важливих для бізнесу змін:
1. Угоди між залежними особами всередині країни будуть контролюватися тільки в тому випадку, якщо одна зі сторін угоди має збитки, сплачує податки за зниженими ставками, або користується спеціальними податковими режимами.
2. Звітність бізнесу, в порівнянні з початковою пропозицією, істотно спрощена. По-перше, виключено вимогу щорічної подачі первинної документації. По-друге, звітність розділена на дві частини: (1) звіт з переліком контрольованих угод, що подається щорічно, і (2) документація, що обгрунтовує ринковість цін. Остання повинна подаватися тільки за запитом податкових органів.
3. Високі штрафні санкції (5% від суми угоди) застосовуються тільки за факт неподання звіту про контрольовану операцію, а не за зміст звіту. Цей штраф не застосовується за неподання документації про трансферне ціноутворення та первинної документації.
Штрафні санкції за недоплату податку протягом першого року дії нових правил встановлені на рівні 1 гривні за правопорушення.
4. Гармонізовані правила застосування звичайних цін для цілей податку на прибуток і ПДВ з 1 січня 2014 року.
5. З Податкового Кодексу виключено положення про те, що звичайна ціна імпортованих товарів не може бути менше митної вартості цих товарів.
6. Перехідні положення для окремих секторів економіки на перші 5 років дії закону уточнені.
За словами В’ячеслава Власова, партнера PwC Україна, компромісна редакція, вироблена в процесі діалогу парламентаріїв з Міністерством доходів і зборів в останні 10 днів, істотно краща, ніж прийнята в першому читанні. “Вона враховує багато коментарів бізнесу і вирішує багато його побоювань. Однак, введення закону в дію до початку нового звітного року (з 1 вересня 2013 року) створює невизначеність для бізнесу”, – зазначив В’ячеслав Власов.
Законопроект також передбачає можливість до 1 січня 2018 року для металургійної галузі та АПК скористатися певним послабленням в системі держконтролю.
Контроль трансфертних цін буде здійснюватися в тому випадку, якщо сукупний обсяг операцій з контрагентом перевищив 50 млн. гривень на рік.
Бізнес буде подавати звітність раз на рік – до 1 травня наступного за звітним року. При цьому в проекті закону передбачено, що податківці не мають права перевіряти ціноутворення в контрольованих операціях у межах звичайної податкової перевірки.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас