Юань незабаром може стати світовою резервною валютою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Юань незабаром може стати світовою резервною валютою

Світ
1710
Китайська фінансова експансія триває: разом з банком ICDC і платіжною системою Union Pay юань може зайняти лідируючу позицію на світовому валютному ринку
Юань незабаром може стати світовою резервною валютою, а Франкфурт – європейським центром торгівлі китайською валютою. Про це повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна”, посилаючись на заяву члена правління німецького Центробанку Йоахіма Нагеля.
“Хоча зараз міжнародне використання китайської валюти не відображає економічну міць КНР, враховуючи постійне розширення її конвертованості, у неї є потенціал для того, щоб у майбутньому стати однією зі світових резервних валют”, – повідомляє Йоахім Нагель.
Згідно з даними дослідження Європейського Центробанку, з 2010 по 2012 частка зовнішньоторговельних товарних угод Китаю, здійснених у юанях, виросла практично з нуля до 10%. У той же час, питомий обсяг операцій в китайській валюті все ще не перевищує 1%.
Цікаво, що на міжнародному рівні Китай просуває свою валюту з 2009 року. Так, наприклад, минулого місяця уряд КНР уклав з Банком Англії угоду про своп на суму 200 млрд юанів ($ 32,6 млрд). Також ЄЦБ, який базується у Франкфурті, розраховує укласти аналогічну угоду, що перевищує цей обсяг у чотири рази. Про це раніше повідомила група Frankfurt Main Finance.
“Через все ще здійснюваний контроль над рухом капіталу, “народні гроші” перебувають у перехідному статусі від валюти виключно для торгівлі до інвестиційної валюти”, – додав член правління Бундесбанку.
Він також висловив підтримку від особи Бундесбанку заходам, які вживаються урядом Китаю щодо забезпечення вільного руху капіталу. “Високий рівень економічного співробітництва між Німеччиною і Китаєм підкреслює необхідність більш активної торгівлі китайською валютою, для цього Німеччина може навіть виступити в ролі європейського центру”, – зазначив Йоахім Негель. Цікаво, що КНР є третім найбільшим торговельним партнером Німеччини.
“Поступово юань може зайняти 5% глобальних валютних резервів. А якщо світ відійде від долара як провідної світової резервної валюти, то і всі 25%”, – вважає керуючий партнер інвесткомпанії Capital Times Ерік Найман.
Зауважимо, що Китай продовжує фінансову експансію на світових ринках. Так, китайський банк ICDC вперше очолив рейтинг найбільших фінустанов світу, а китайська платіжна система UnionPay посіла перше місце в світі за кількістю карт зі своїм логотипом і планує вийти на український ринок.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас