Міністр фінансів виявив в бюджеті Росії діру в трильйон рублів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міністр фінансів виявив в бюджеті Росії діру в трильйон рублів

Казна та Політика
960
Недонадходження доходів до федерального бюджету 2013 року може скласти суму до трильйона рублів. Про це заявив міністр фінансів Росії Антон Силуанов на обговоренні проектувань бюджету на наступні три роки, пославшись на розрахунки податкової та митної служб.
«Якщо збудуться ці ризики, звичайно, не хотілося б, щоб вони збувалися, то нам доведеться їх (недоотримані кошти) заміщати коштами від нафтогазових доходів цього року. А якщо так станеться, то ми не зможемо сформувати Резервний фонд в тому обсязі, який спочатку планували на поточний рік», – цитує агентство міністра.
Силуанов також попередив уряд про те, що не можна закладати в бюджет на наступні роки занадто оптимістичні показники.
Вранці 4 липня газета «Ведомости» написала, що Мінфін підготував «ризиковий» прогноз на 2013 рік, згідно з яким дефіцит бюджету складе не 521 мільярд рублів, як це записано в підписаному президентом фінансовому документі, а 668 мільярдів. Це відбудеться, зокрема, через зниження доходів від приватизації, через недонадходження імпортних мит і через відшкодування ПДВ. З іншого боку, зниження частини доходів буде компенсовано за рахунок більш високих цін на нафту і прибутку від відрахувань за право користування надрами. Цифра в трильйон рублів у публікації газети не фігурувала.
Мінфін попереджав про загрозу зниження доходної частини бюджету і раніше. У березні представники відомства заявляли про потенційну діру в півмільярда рублів. У червні 2013 року Антон Силуанов зазначив, що російська економіка демонструє ознаки перегріву, але з ним не погодилися колеги з Мінекономрозвитку.
Міністерство фінансів регулярно виступає за обмеження витрат і дотримання бюджетної дисципліни. В уряді йому опонують, як правило, міністерства соціального блоку і Мінекономрозвитку. Віце-прем’єр Ольга Голодець вже встигла в липні 2013 року звинуватити Мінфін в тому, що він намагається заощадити на інвалідах і сиротах.
Згідно з бюджетом Росії на 2013 рік, його доходи повинні скласти 12,87 трильйона рублів. При цьому раніше повідомлялося, що через високі ціни на нафту вони можуть збільшитися до 13,03 трильйона рублів. Таким чином, потенційна сума випадаючих доходів в трильйон рублів складає близько 7,7 відсотка від усього бюджету.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас