Рада дозволила реструктуризацію бюджетних боргів та відшкодування ПДВ векселями — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада дозволила реструктуризацію бюджетних боргів та відшкодування ПДВ векселями

Казна та Політика
1243
Кабінет міністрів зможе використовувати казначейські векселі в установлених ним обсягах для реструктуризації бюджетної заборгованості, яка виникла станом на 1 січня 2013 року, і для оформлення заборгованості з відшкодування податку на додану вартість, якщо платник податків вибрав такий варіант розрахунків.
Відповідний закон ухвалила Верховна Рада у четвер 246 голосами при необхідному мінімумі в 226 голосів.
Згідно з ним, термін обігу векселів – до 5 років, прибутковість – 5% річних.
Як повідомлялося раніше в цьому нормативному акті йдеться про введення в законодавство нових термінів, а саме “фінансовий банківський вексель” та “фінансовий казначейський вексель”. Також визначається, що порядок їх видачі та обігу фінансового банківського векселя буде затверджуватив НБУ, а аналогічного казначейського векселя – ДКУ. Разом з тим уточнюється, що дані платіжні та боргові кошти можуть функціонувати як у матеріальній формі, так і у вигляді електронного документа, що теж є законодавчим нововведенням. На думку автора ініціативи, фінансові векселі зможуть використовуватися при оформленні заборгованості, зокрема бюджетної, включаючи і оформлення платежів з відшкодування податку на додану вартість, що має сприяти полегшенню взаємовідносин бізнесу з держорганами. І, судячи з інтересу до теми, в першу чергу бізнесу, пов’язаного з автором ініціативи.
Раніше повідомлялося, що тільки в травні 2013 року відшкодовано 564 млн грн платникам податків, що вдвічі більше показника того ж періоду 2012-го.
Автоматично відшкодовано ПДВ 32 суб’єктам господарювання у загальній сумі 76 млн грн, хоча порівняно з торішнім травнем це менше на 64 млн.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас