Укрсоцбанк оголосив технічний дефолт за кредитом ЄБРР - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Укрсоцбанк оголосив технічний дефолт за кредитом ЄБРР - ЗМІ

Кредит&Депозит
13580
Шостий за величиною активів Укрсоцбанк ще до кризи залучив у ЄБРР два кредити, номінованих у доларах США, на загальну суму 1,1 млрд гривень.
Іпотечний кредит був наданий в 2008 році. Незважаючи на свою назву, він не був нічим забезпечений. На схожих умовах «Укрсоц» залучив у «євробанку» у 2009 році субординований борг з терміном погашення в 2019 році. За цими кредитами позичальник взяв на себе зобов’язання дотримуватися ряду нормативів. Але зробити цього не зміг.
Так званий коефіцієнт відкритої фактичної заборгованості (КОФЗ) «Укрсоца» на 31 грудня 2012 року перевищив обмеження в 60% від розміру капіталу першого рівня. «Невиконання цієї умови вважається дефолтом для цілей договору іпотечного кредиту ЄБРР», – йдеться в річному фінансовому звіті Укрсоцбанку за минулий рік.
Колишній голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін, який нещодавно покинув фінустанову, на письмові запитання Forbes не відповів.
Ковенанти договорів були порушені банком у зв’язку з погіршенням економічної ситуації у 2009-2012 роках, пояснює перший заступник голови правління Укрсоцбанку Сергій Маноха. «У підписаних додаткових угодах в 2013 році дані фінансові умови були скоректовані відповідно з поточною ситуацією», – додає він.
«Спеціальні умови [КОФЗ] – це вимоги ЄБРР до банків-партнерів, при чому вони унікальні для кожного конкретного банку, – пояснює провідний радник з зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов. – Умови їх виконання – це предмет переговорів з кожною фінансовою установою». КОФЗ розраховується найчастіше як відношення не працюючих і реструктуризованих кредитів (за мінусом сформованих під них резервів) до капіталу першого рівня.
За словами Усова, констатація дефолту за умовами договору відбувається лише за рішенням кредитора. «Підстав для такого рішення з боку ЄБРР немає», – стверджує він. «Банк отримав від ЄБРР відмову від права вимоги негайного погашення обох позик у зв’язку з невиконанням зазначеного коефіцієнта, що відображено в річному звіті», – каже Маноха.
Як стверджує екс-голова правління банку, який також співпрацює з ЄБРР, кредитор відмовився від санкцій проти Укрсоцбанку через те, що йому навряд чи вдалося б повернути гроші достроково. «ЄБРР вигідніше пом’якшити умови по кредиту, ніж вплутуватися в скандал», – вважає банкір. За словами банківського експерта Вікторії Страхової, Укрсоцбанк – не єдиний, хто не виконав подібних умов за договорами з ЄБРР або МФК, такі випадки були й раніше. «З банками в Україні таке відбувається раз на кілька років», – констатує Усов.
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас