Ліки подорожчають: Рада хоче ввести 7%-й ПДВ на їх імпорт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ліки подорожчають: Рада хоче ввести 7%-й ПДВ на їх імпорт

Казна та Політика
1471
Операції з поставки та імпорту лікарських засобів і товарів медичного призначення будуть виключені з переліку неоподатковуваних податком на додану вартість (ПДВ) операцій та будуть обкладатися ПДВ за ставкою 7%.
Така норма міститься в проекті закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження вартості лікарських засобів для населення (№ 2475а), який зареєстрували народні депутати Тетяна Бахтєва та Віталій Хомутинник (обидва – Партія регіонів).
Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, прийняття зазначених змін збільшить надходження до державного бюджету майже на 2,5 млрд грн щорічно.
При цьому в пояснювальній записці зазначається, що в 2012 році в Україні були звільнені від оподаткування при ввезенні на митну територію України лікарські засоби і вироби медичного призначення на суму 7,1 млрд грн.
Як повідомлялося, в березні прем’єр-міністр України Микола Азаров повідомив про те, що уряд України розгляне можливість введення податку на додану вартість (ПДВ) на імпортні ліки. У травні Міністерство доходів і зборів заявило, що ПДВ на лікарські засоби в розмірі 7% не призведе до істотного подорожчання їх вартості.
При цьому представники фармацевтичного ринку заявили, що ПДВ на імпортні ліки ляже на споживачів.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас