Уряд розробив законопроект, що спрощує перепланування житлових приміщень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд розробив законопроект, що спрощує перепланування житлових приміщень

Нерухомість
1142
Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради України законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переобладнання і перепланування житлових приміщень”, який скасує необхідність отримання громадянами дозволу на перепланування житла. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, повідомила його прес-служба.
“На основі європейської практики уряд розробив і схвалив законопроект, згідно з яким громадяни під час перепланування свого житла можуть робити це без будь-яких дозволів. Головна умова – не втручання в несучі конструкції та інженерні системи”, – цитує прес-служба слова Вілкула.
За його словами, після завершення таких робіт введення об’єкту в експлуатацію не потрібно.
Відповідно до законопроекту, перелік будівельних робіт, які можуть проводитися без отримання дозволу, визначається Мінрегіоном. Цей перелік буде розроблено протягом шести місяців після прийняття закону Верховною Радою.
Документ передбачає внесення змін до Житлового кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення та закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.
Нагадаємо, зараз громадяни повинні отримувати дозволи на проведення переобладнання і перепланування у виконавчому комітеті місцевих рад, а для реконструкції та капітального ремонту – в Державній інспекції архітектурно-будівельного контролю.
Для набуття чинності нових норм законопроект має ухвалити Верховна Рада.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас