1669
Через 3 роки Ірпінь наздожене Київ за темпами будівництва - експерт
— Нерухомість
До кінця 2016 року кількість введеного в експлуатацію житла в “дельті” між Житомирською та Варшавською трасами (йдеться про Ірпінь, Бучц, Ворзель, Дмитрівку, Немішаєве, Козинці, включаючи Бородянку) може досягти 250 – 300 тис. кв. м. Таку думку висловив президент групи компаній “БілдГрупМенеджмент” Ігор Вишняков.
“Мова фактично йде про подвоєння або навіть потроєння сьогоднішніх обсягів будівництва. У той час як у Києві найбільші забудовники показують не більше 10-15% річного приросту нового житла”, – каже Вишняков.
За його словами, якщо сьогодні багато київських забудовники змушені продавати квартири тільки починаючи з 50%-ї готовності будівлі, в Ірпені житло у великих комплексах розпродається вже на стадії 60-70% готовності.
На думку експерта, ключовим фактором, який сприятиме зростанню попиту з боку киян, стане співвідношення ціни і якості. Ціна на житло в Ірпені на 10-15% нижче, ніж на квартири аналогічної якості в Києві. “Вже сьогодні 60% покупців житла в наших комплексах – це кияни у віці 25-35 років. Як правило, мова йде про перше житло, але при цьому вимоги до якості пред’являються підвищені: адже рішення жити поза міською межею столиці приймається усвідомлено. Важливим фактором є екологія, оскільки більшість покупців приїжджають в Ірпінь з малими дітьми”, – каже Вишняков. На його думку, в найближчі роки попит на таке житло з боку молодих киян буде збільшуватися і в загальному потоці покупців кількість киян досягне 80-85%.
При цьому, як зазначає експерт, у зв’язку зі зростаючим попитом на житло у так званому “Ірпінському регіоні”, з ринку будуть іти приватні забудовники. “Не секрет, що Ірпінь було одним з перших міст, де заповзятливі громадяни стали будувати приватні будинки, які потім “трансформувалися” в багатоквартирні. При цьому вся дозвільна документація та інфраструктурна навантаження формувалася саме під приватний будинок. Сьогодні таких забудовників стає все менше, оскільки зростаючий попит передбачає підвищення вимог до якості житла, а також до розвитку інфраструктури навколо новобудови”, – вважає Вишняков.
За його словами, на відміну від Києва, де забудова за рідкісним винятком проводиться хаотично (залежно від того, де забудовнику вдалося “роздобути” ділянку), в передмістях, особливо в Ірпені, у міської влади та будівельних компаній є можливість “з чистого аркуша” формувати цілі мікрорайони, що мають власну розвинену інфраструктуру, що можуть забезпечити тільки великі забудовники. “Це один з факторів, які залучають киян у цей регіон – можна працювати в столиці, але при цьому жити в Ірпені, не обмежуючи своїх соціальних потреб”, – зазначає Вишняков.
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною