Київським лікарям обіцяють квартири за півціни і ріст зарплати удвічі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Київським лікарям обіцяють квартири за півціни і ріст зарплати удвічі

Казна та Політика
899
Скоро столичні медики зможуть їздити безкоштовно у громадському транспорті, купувати квартири за півціни, а їхні заробітки зростуть удвічі. Так київська влада вирішила стимулювати лікарів і медсестер працювати більше і краще. Програму стимулювання медпрацівників до 2016 року планують затвердити на сесії Київради 11 липня. Якщо депутати її підтримають, то вже цього року лікарі почнуть отримувати більше. «Лікарів не просто має стати більше, вони повинні більш якісно працювати. А тому ми розробили програму стимулів», – сказав нам директор департаменту охорони здоров’я Віталій Мохорєв.
Мотивувати планують не всіх, а тільки самих дефіцитних медиків: терапевтів, сімейних лікарів, педіатрів, медсестер, співробітників хоспісів, “швидкої” та деяких вузьких фахівців, наприклад, рентгенологів. «Вони зможуть безкоштовно їздити в громадському транспорті. Одержувати гарантовані надбавки до зарплат у розмірі 20-50%, а також надбавки за обсяг і якість наданої медичної допомоги (коли до сімейного лікаря ходять, скажімо, замість належних 100 осіб 200 і при цьому люди рідко хворіють. – Авт.). Тобто з урахуванням усіх надбавок середньостатистичний лікар зможе заробити 5,5-6 тис. грн. Також буде вирішено квартирне питання (див. графік)», – говорить Мохорєв. Для медиків планують зробити окрему чергу і видавати їм на рік не менше десяти квартир. Фінансуватися програма буде за рахунок міського бюджету.
Глава гуманітарної комісії Київради Алла Шлапак каже, що варто було б подумати ще про будівництво гуртожитків для лікарів і врахувати гроші на підвищення кваліфікації, яку зараз медики проходять за свій рахунок, – ці правки хочуть внести до проекту.
Медики називають плани влади фантастикою і не вірять у те, що коли-небудь зможуть отримувати хоча б 5 тис. грн. «Я, пропрацювавши в швидкій вже більше п’яти років, отримую 3 тис. грн. Щороку обіцяють, що зарплата зросте, а вона піднімається на 10 грн. Квартиру, навіть якщо за півціни, при такій зарплаті просто нереально купити. У нас половина співробітників – з інших міст і їздять на роботу з області», – розповів нам лікар швидкої допомоги Анатолій С.
Лікар в поліклініці Євген Ф. говорить, що підробляє в приватній клініці, а тому зміг трохи накопичити. «Я збирався брати кредит на квартиру. Так що, якщо мене включать до програми «Доступного житла», буду тільки радий», – говорить він.
За матеріалами:
Погляд
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас