Боргова криза чинила тиск на роль євро на світових ринках - президент ЄЦБ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Боргова криза чинила тиск на роль євро на світових ринках - президент ЄЦБ

Світ
310
Боргова криза в єврозоні обмежувала використання єдиної європейської валюти на світових фінансових ринках, заявив президент Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі.
“У 2012 році криза суверенного боргу країн єврозони продовжувала чинити тиск на використання євро у світі, – цитує агентство Bloomberg передмову до звіту ЄЦБ, присвяченого міжнародній ролі єдиної європейської валюти. – Стійка фрагментація фінансової системи єврозони є однією з основних причин цього, так як вона впливає на глибину і ліквідність ринків капіталу єврозони”.
Сімнадцять країн, що використовують єдину валюту, намагаються вийти з боргової кризи вже четвертий рік, і за цей час п’ять держав звернулися за фінансовою допомогою, що сприяло виникненню чуток про розпад євроблоку. Однак після того, як європейські лідери домовилися в минулому році про створення банківського союзу, а ЄЦБ восени запустив програму викупу держоблігацій Outright Monetary Transactions, впевненість у євро повернулася, йдеться в звіті.
“Деякі дослідження підтверджують, що скорочення міжнародної ролі євро вже досягло нижньої точки або навіть почало підвищуватися у другому півріччі 2012 року, – зазначив член правління ЄЦБ Йорг Асмуссен. – Ми можемо сказати, що тенденція йде в правильному напрямку, але ми все продовжуємо працювати над ліквідацією фундаментальних причин фінансової фрагментації єврозони”.
Частка євро в міжнародних резервах до кінця 2012 року скоротилася до 23,9% в порівнянні з 25,1% роком раніше, повідомляє ЄЦБ. При цьому у країнах, що розвиваються цей показник знизився до 24,2% з 27,4%.
Частка номінованих у євро облігацій на міжнародних боргових ринках опустилася до 25,5% з 26,2%, оскільки емітенти воліють випускати доларові папери.
“Американський долар і євро, в якості другої за важливістю резервної валюти, продовжують виконувати свої функції надійних зберігачів вартості для іноземних центральних банків”, – говориться у звіті ЄЦБ.
Закордонний попит на евробанкноти виріс, тобто “інтенсифікація кризи суверенного боргу в єврозоні у другому півріччі 2011 року не зробила значного впливу на використання євробанкнот за межами єврозони”, наголошується в повідомленні.
За даними на кінець минулого року, близько чверті грошових знаків, номінованих у євро, знаходилося за межами єврозони, зокрема, в Швейцарії, Великобританії, Росії і країнах північної Африки, сказав Й.Асмуссен.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас