Заяви Газпрому про незаконність реверсних поставок Україною газу є ознакою безсилля - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Заяви Газпрому про незаконність реверсних поставок Україною газу є ознакою безсилля - експерт

Енергетика
945
Заяви, що неодноразово звучали від представників російського “Газпрому” про незаконність реверсних поставок Україною природного газу з Європи є ознакою безсилля російської компанії, вважає директор енергетичних програм центру “Номос” Михайло Гончар.
“Ці заяви є індикатором того, що “Газпром” серйозно нервує і стурбований, оскільки з юридичної точки зору він нічого не може вдіяти: ні щодо німецької компанії RWE, ні щодо “Нафтогаз України” в цьому випадку”, – сказав він на прес- конференції в Києві у вівторок.
За його словами, з точки зору європейського енергетичного права дії компанії RWE абсолютно відповідають і духу і букві відповідних директив Європейського Союзу.
“Враховуючи те, що Україна є членом Енергетичного Союзу, то незалежно від того наскільки добре чи погано імплементуються відповідні директиви ЄС в Україні у нашу законодавчу і нормативно-правову базу, Україна нехай і з формальної точки зору є частиною європейського енергетичного простору”, – зазначив експерт.
“Тому у випадку, якщо “Газпром” вдасться до якихось судових кроків, арбітражних позовів, то вони чудово розуміють, що все буде оцінюватися в рамках європейського енергетичного права, а воно діє не на користь “Газпрому”. Звідси, на мій погляд , і нервово-пропагандистська реакція з боку російського монополіста, це прояв безсилля”, – резюмував експерт.
Як повідомлялося, представники російського “Газпрому” неодноразово піддавали критиці організовану Україною схему реверсних поставок природного газу з Європи. На думку представників російського газового монополіста, Україна здійснює віртуальний реверс і “Газпром” готовий “робити відповідні дії, якщо кроки України будуть протизаконні”.
Українська влада неодноразово підкреслювали, що постачання газу з Європи здійснюються на абсолютно законних підставах і мови про віртуальний реверс в даному випадку бути не може. Віце-прем’єр Юрій Бойко, зокрема, зазначав, що Україна здійснює фізичні постачання газу з Європи за двосторонніми договорами з європейськими компаніями: “у нас фізичний реверс, який йде через трубу. Викуплені потужності, є графіки постачання, і з листопада ми отримуємо газ фізично”.
Україна у зв’язку з істотним зниженням транзиту російського газу до Європи через українську газотранспортну систему і небажанням “Газпрому” знизити ціну російського газу почала використання свої газотранспортні потужності у реверсному напрямку.
З листопада 2012 розпочато імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з підприємством RWE Supply & Trading GmbH (Німеччина). З квітня 2013 почалися поставки природного газу з боку Угорщини, ведуться переговори з Румунією. У той же час Україна поки не може домогтися прокачування газу з території Словаччини.
З листопада 2012 по 1 червня 2013 загальний обсяг надходження природного газу в ГТС країни через Польщу та Угорщину склав близько 420 млн куб. м. За попередніми даними, в червні імпорт природного газу з території Польщі та Угорщини в Україну склав близько 250 млн куб. м.
Середня ціна імпортованого з Європи газу з початку 2013 року, становить $ 390 за 1 тис. куб. м, тоді як російський газ обходиться Україні на $ 30-40 дорожче.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас