Війна в Єгипті: сутички біля Каїрського університету забрали життя 16 людей (ФОТО) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Війна в Єгипті: сутички біля Каїрського університету забрали життя 16 людей (ФОТО)

Світ
1759
У Каїрі в результаті масових заворушень загинули 16 людей, більше 200 постраждали. Зіткнення почалися на території Каїрського університету між прихильниками Президента Мохаммеда Мурсі і опозиціонерами.
Очевидці повідомляють про застосування вогнепальної зброї, а з боку поліції – сльозогінного газу. Точна кількість постраждалих поки залишається невідомим.
Заворушення спалахнули після телевізійного виступу політика. Глава держави підтвердив свій намір залишатися при владі і закликав співгромадян не вживати насильницьких дій.
“Я віддам життя за збереження законності. Дотримання законності – єдина гарантія збереження країни”, – сказав Мурсі.
Війна в Єгипті: сутички біля Каїрського університету забрали життя 16 людей (ФОТО)
Вчора в Єгипті завершився висунутий опозицією ультиматум, на вихідних рух “Тамарруд” дав Мурсі два дні на те, щоб піти у відставку. Єгипетський лідер вимогу відкинув, після чого від нього втекли 4 міністра, а в конфлікт втрутилися військові. Крім того, від глави держави відвернулася поліція. Учора прем’єр-міністр країни Хішам Кандиль подав у відставку.
Війна в Єгипті: сутички біля Каїрського університету забрали життя 16 людей (ФОТО)
Опозиційна група “Тамаруд” (Восстань!) закликала охоронців Президента заарештувати його. “Єдина реакція на промову Мурсі – це протест мільйонів на вулицях, який розпочнеться з середи. Він і його соратники повинні почути голос великого єгипетського народу. Ми не тільки закликаємо до відставки Мурсі, ми хочемо, щоб над ним і його найближчим колом був проведений судовий процес. Ми звертаємося до республіканської гвардії – хапайте Мурсі і почніть над ним суд негайно!”, – йдеться в заяві “Тамаруд”.
Тепер Мурсі може розраховувати тільки на рух “Брати-мусульмани”, членом якого був до обрання президентом рік тому. Політологи впевнені: єдиний шанс зберегти владу для Мурсі – мобілізувати мільйони своїх прихильників і вивести їх на вулиці, однак це може обернутися подальшою ескалацією конфлікту.
Раніше повідомлялося, що збройні сили країни мають намір призупинити дію Конституції і розпустити парламент в якості “дорожньої карти” для ліквідації політичної кризи. Такі дії будуть зроблені лише в тому випадку, якщо Президент і опозиція не зуміють досягти компромісу до 3 липня 2013
Війна в Єгипті: сутички біля Каїрського університету забрали життя 16 людей (ФОТО)
Єгипетська опозиційна група “Фронт 30 червня” обрала екс-главу Міжнародного агентства з атомної енергії Мохаммеда ель-Барадеї своїм офіційним представником. За словами представників організації, він буде представляти інтереси супротивників режиму в разі зміни влади.
Акції протесту проти правлячого ісламістського режиму різко посилилися 30 червня 2013, коли опозиція вивела на вулиці десятки тисяч людей. Присутні на площі Тахрір бачать Єгипет більш світською державою, що, на їх думку, неможливо, поки при владі перебуває Мурсі, який протягом довгого часу був на провідних ролях в організації “Брати-мусульмани”.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас