В Україні хочуть скоротити кількість прокурорів втричі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні хочуть скоротити кількість прокурорів втричі

Казна та Політика
1389
Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності пропонує скоротити кількість прокурорів в Україні до 5150 осіб, майже в три рази зменшивши їх кількість у порівнянні з нинішнім.
“Законопроект вперше на рівні закону визначає конкретний перелік окружних і регіональних прокуратур, а також встановлює максимальну кількість прокурорів держави не більше 5150 осіб”, – говориться в презентації до проекту закону про прокуратуру, підготовленого до другого читання профільним комітетом.
Презентацію на прес-конференції у вівторок, 2 липня провела керівник комітету Андрій Кожем’якін (фракція “Батьківщина”).
За його словами, в законопроекті пропонується провести повну реорганізацію прокуратури, передбачивши створення окружних і регіональних прокуратур.
Відповідно до законопроекту, досудове розслідування у всіх кримінальних виробництвах стане предметом ведення окружних прокуратур. Регіональні прокуратури будуть відповідати тільки за подання держави в апеляційних судах, а Генпрокуратура, яка складатиметься з 50 прокурорів, буде представляти інтереси держави у касаційних судах та Верховному суді України.
Пропонується встановити, що юрисдикція кожної з окружних прокуратур буде поширюватися на територію нинішніх 3-4 адміністративно-територіальних районів.
Крім того, пропонується позбавити прокурорів функцій з матеріально-технічного, адміністративно-господарського, фінансового забезпечень органів прокуратури.
Крім того, пропонується встановити, що зняття з посади прокурора, а також призначення на посаду в іншу прокуратуру на адміністративні посади, в тому числі на посаду генерального прокурора, здійснюватиметься відкритим способом виключно на конкурсній основі, за участю вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Пропонується, щоб ця комісія встановлювала аналогічні правила для підбору як суддів, так і прокурорів.
Таким чином, це дозволить відкрити доступ до прокурорської професії всім бажаючим, які мають належні професійні та особисті якості.
Законопроект пропонує привести повноваження органів прокуратури у повну відповідність до вимог Конституції України, а також рекомендаціям ради Європи.
Пропонується, щоб основним завданням прокурорів стало процесуальне керівництво досудовим розслідуванням і підтримкою державного обвинувачення в суді, а також представлення інтересів держави та окремих категорій фізичних осіб у суді.
Крім цього, пропонується позбавити прокуратуру неконституційних повноважень проводити перевірки та приймати за їх результатами акти реагування.
Також у законопроекті пропонується створити систему прокурорського самоврядування, яка складатиметься із зібрання прокурорів кожної прокуратури, ради прокурорів України, всеукраїнської конференції працівників прокуратури.
З метою створення такої системи прокурорського самоврядування є забезпечення колективного рішення проблем прокуратури та забезпечення незалежності кожного прокурора від можливого внутрішнього і зовнішнього тиску.
Також пропонується, щоб розмір і структура винагороди прокурорів визначалися законом.
Пропонується, щоб розмір посадового окладу прокурора прирівнювався до розміру окладу судді.
Кожем’якін підкреслив, що законопроект у першому читанні було прийнято 14 квітня 2009 року. За цей період до законопроекту було підготовлено кілька варіантів пропозицій до другого читання.
У своєму рішенні комітет підтримав таблицю з поправками до другого читання, а також прийняв рішення перевести текст цієї таблиці на англійську мову і направити для отримання висновку до Венеціанської комісії.
У своїй відповіді генеральний директор Венеціанської комісії підтвердив отримання тексту законопроекту, однак наголосив на необхідності дотримання всіх формальностей і попросив, щоб відповідне подання направив спікер парламенту Володимир Рибак.
Крім того, Кожем’якін висловив сумнів з приводу того, що український парламент, незважаючи на пророблену комітетом роботу, а також позицію Венеціанської комісії, все-таки підтримає цей законопроект у другому читанні. “На це надії дуже мало”, – сказав він.
У той же час глава комітету підкреслив, що оскільки законопроект внесено до порядку денного роботи Верховної Ради, то парламент повинен у будь-якому випадку розглянути цей законопроект і прийняти будь-яке рішення після розгляду.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас