У Таджикистані запропонували заборонити мусульманкам виходити заміж на іновірців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Таджикистані запропонували заборонити мусульманкам виходити заміж на іновірців

Світ
470
Жінки-мусульманки в Таджикистані не повинні виходити заміж за представників іншої релігії, і, хоча Конституція гарантує таку свободу, потрібно буде вжити заходів, щоб змінити це положення основного закону, заявила у вівторок депутат нижньої палати парламенту Саодат Аміршоєва.
“Сьогодні ми бачимо, що наші дівчата в гонитві за багатством і грошима виходять заміж за чоловіків іншої національності, що у нас, таджицьких матерів, викликає великий жаль”, – заявила Аміршоєва в ході онлайн-конференції.
“Ми, таджички, як мусульманки не маємо ніякого права виходити заміж за представників іншої віри”, – підкреслила депутат від правлячої в Таджикистані Народно-демократичної партії, очолюваної президентом Емомалі Рахмоном.
“Як депутат обіцяю вам, що, хоча Конституція гарантує свободу шлюбу, то я, дай бог, постараюся вжити заходів проти цього явища”, – підкреслила Аміршоєва.
При цьому депутат не торкнулася питання шлюбу по любові між особами різної національності та/або релігійної приналежності.
У таджицькому секторі соціальних мереж новина про нову ініціативу депутата зустріла лише негативні відгуки. Аміршоєвій порадили “зайнятися поліпшенням життя в країні, а не прийняттям сумнівних законодавчих ініціатив”.
Питанням шлюбу депутат приділяє увагу не вперше. Не так давно вона виступила із законодавчою ініціативою заборони близькоспоріднених шлюбів в Таджикистані, широко поширених в республіці. Однак ця ініціатива не знайшла підтримки серед колег Аміршоєвої, і поправки до Сімейного кодексу не були прийняті.
Експерти вважають, що багато депутатів, члени уряду або їхні близькі родичі і самі перебувають у шлюбі зі своїми двоюрідними сестрами чи братами, що стало основною причиною відхилення поправок.
За матеріалами:
Інтерфакс
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас