Як страхові компанії перешкоджають виїзду українців за кордон — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як страхові компанії перешкоджають виїзду українців за кордон

Особисті фінанси
2120
Деякі компанії відмовляються оформляти документи, без яких неможливо відправитися в подорож
В Україні деякі страхові компанії дискримінують людей за віковою ознакою. Вони можуть відмовитися оформляти медичне страхування дітям до 1-го року і літнім людям після сімдесяти, або зажадають заплатити за таку страховку в кілька разів більшу суму, ніж зазвичай.
Страховики у свою чергу пояснюють, що немовлята і літні люди відносяться до групи ризику для компаній.
 «Це добровільний вид страхування. У даному випадку це не є обов’язковим. Відповідно кожна компанія працює згідно з своїми правилами, які передбачені по даному продукту», – Зазначає директор страхової компанії Тарас Хома.
Однак з приводу добровільності страховики лукавлять – без медичного страхування жодне посольство іноземної держави не видасть візи.
«Такі відмови є абсолютно незаконними. Вони суперечать чинному законодавству, оскільки згідно тієї ж Конституції України всі громадяни рівні, в тому числі і перед законом. А закон України «Про страхування» дозволяє страхуватися будь-якій особі», – пояснює адвокат «Львівського центру юридичного захисту» Ірина Бабій.
За словами юристів, недобросовісні страхові компанії все-таки можна змусити працювати чесно. І для цього не обов’язково звертатися до суду або правоохоронні органи.
«Ми радимо громадянам – напишіть заяву, про те, що я такий-то, вважаю за необхідне укласти договір страхування для виїзду за кордон. Нехай вам страхова компанія дасть відмову. Повірте, якщо ви тільки зробите такі дії, з вами буде відразу ж укладений договір страхування», – додає Бабій.
За матеріалами:
ЗІК
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас