В Росії за рішенням суду в 2012 році були виселені зі своїх квартир понад 20 тисяч осіб — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Росії за рішенням суду в 2012 році були виселені зі своїх квартир понад 20 тисяч осіб

Світ
644
За один рік в Росії за рішеннями судів було винесено 20 тисяч 827 рішень про виселення громадян з свого житла без надання іншого житлового приміщення. Кожен день 57 господарів по всій країні позбавляються квартир і змушені йти “в нікуди”. Проте в реальності таких людей ще більше, бо в статистиці, яку оприлюднив Судовий департамент при Верховному суді Росії, мова йде тільки про судові рішення.
Позбутися власного дому можна з різних причин: за борги, антисанітарію, необачність при купівлі квартири. Бувають і кричущі випадки “відновлення законних вимог”, коли навіть у судових приставів рука не піднімається виконати постанову суду. Наприклад, адміністрація Охотського району Хабаровського краю зажадала виселити на вулицю за борги 86-річну учасницю війни з її старого будинку в маленькому селищі Нова Іня. Пристави, які прилетіли на вертольоті в далеке село, виявили, що бабуся паралізована і її можна виселити з напівзруйнованого житла тільки в тайгу.
Суд Охотського району, виявляється, приймав рішення про виселення заочно, а позов проти паралізованого ветерана адміністрація направляла, навіть не знаючи про безпорадний стан відповідачки. Пристави повідомили про цинічний випадок у Федеральну службу судових приставів Росії і попрямували до Охотського районного суду з заявою про роз’яснення способу і порядку виконання такого рішення.
Тоді адміністрація позов відкликала. А керівництво ФССП Росії прийняло рішення заохотити судового пристава. Але такий випадок винятковий. Найчастіше людям доводиться з’їжджати.
Найчастіше причиною виселення служать кредити, які громадяни брали на придбання житла, відзначає видання. В Ульяновській області минулого літа боржник по іпотеці погрожував зброєю приставам, які приїхали його виселяти.
Можуть виселити з квартири і за пияцтво. Навесні 2012 року в Краснокам’янську виселили за борги, п’яні дебоші і пожежі 60-річну власницю квартири та її 35-річну дочку. Під час бурхливих застіль квартира, що належить адміністрації міста, горіла три рази. У результаті адміністрація міста подала позов про виселення неблагополучної сім’ї. Суд постановив виселити двох громадянок з квартири без надання іншого житла, що й було зроблено. Квартира залишилася закріплена за неповнолітнім сином виселеної матері, який навчається в училищі і мешкає в гуртожитку. Після закінчення навчання він зможе жити у своїй квартирі на правах господаря.
За комунальні борги на вулицю не викидають. Якщо людина живе в муніципальній квартирі, то їй надають житло з меншим метражем. У минулому році було винесено 1721 рішення про виселення з наданням іншого приміщення.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас