Ринкова вартість четвірки провідних банків Китаю впала до історичного мінімуму — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ринкова вартість четвірки провідних банків Китаю впала до історичного мінімуму

Фондовий ринок
351
Ринкова вартість четвірки провідних банків КНР впала до рівнів, близьких до історичних мінімумів у зв’язку із загостренням ситуації з ліквідністю на фінансових ринках КНР.
За даними агентства, котирування акцій Industrial & Commercial Bank of China Ltd. (ICBC), China Construction Bank Corp. (CCB), Agricultural Bank Ltd. і Bank of China Ltd. в червні впали в середньому на 12% на біржі в Гонконгу, ліквідувавши підйом з початку року і перевищивши падіння в 7,1% для зведеного індексу Hang Seng.
Середнє співвідношення вартості паперів ICBC, CCB і Bank of China до прогнозованого прибутку на акцію впало минулого місяця до 5,2 з 19 на кінець 2007 року. У жовтні 2007 року співвідношення становило 26, і з тих пір показник неухильно знижувався.
Через падіння цін на акції ICBC, провідний за ринковою капіталізацією банк світу, минулого тижня поступився свою позицію Wells Fargo & Co. вперше з вересня 2008 року, але 28 червня повернув собі лідерство.
Чистий прибуток четвірки китайських банків, на які припадає понад 40% виданих кредитів в КНР, в 2012 році склав 716,2 млрд юанів ($ 117 млрд), що більш ніж в два рази вище за аналогічний показник в $ 51,0 млрд для американських JPMorgan Chase & Co., Bank of America Corp., Citigroup Inc. і Wells Fargo.
Тим часом газета China Daily повідомила у вівторок, що влада КНР може до кінця поточного року почати страхування депозитів. За словами колишнього заступника голови Всекитайських зборів народних представників У Сяолін, цей захід є одним із пріоритетних для ЦБ країни в 2013 році.
В даний час в КНР відсутня система страхування депозитів, хоча думка, що уряд втрутиться в ситуацію в разі краху якого банку є загальноприйнятою. При цьому в Китаї спостерігається зростання пропозиції продуктів з більш високою прибутковістю, ніж у депозитів, але й представляють більш значні ризики для споживачів.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас