У Росії вперше зловили інсайдерів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Росії вперше зловили інсайдерів

Фондовий ринок
1096
Федеральна служба з фінансових ринків вперше довела в Росії факт використання інсайдерської інформації. Про це повідомляється в блозі керівника відомства Дмитра Панкіна. ФСФР виявила застосування інсайда при скупці акцій концерну «Калина», що є одним з найбільших в Росії виробників косметики.
За словами Панкіна, інсайд застосували кілька осіб, які готували операцію з придбання контрольного пакету «Калини» компанією Unilever (найбільш відомими брендами є чай Lipton, мило Dove, майонез Calve). Один з них був співробітником «Калини», що займав керівну посаду. Порушники скористалися наявною у них інсайдерською інформацією і самі заздалегідь придбали цінні папери концерну.
За даними ФСФР, порушники спочатку купували акції концерну від свого імені, а потім через брокерські рахунки, зареєстровані на інших громадян. Крім співробітника «Калини», інсайд неправомірно використовував неназвану іноземну юрособу.
У загальній складності в інтересах інсайдерів були здійснені угоди з акціями “Калини” на кілька сот мільйонів рублів. У блозі зазначається, що найближчим часом інформація буде передана в правоохоронні органи.
Панкін також повідомив, що під час розслідування порушень служба запросила і проаналізувала відомості щодо більш ніж 300 фізичних осіб і близько 50 юридичних, які брали участь у підготовці угоди.
Згадана угода відбулася восени 2011 року. За 82 відсотки акцій «Калини» компанія Unilever заплатила 17,4 мільярда рублів. Один раз Unilever підвищувала ціну. Протягом трьох місяців на тлі підготовки операції акції російської компанії зросли майже на 60 відсотків.
ФСФР неодноразово доводила маніпулювання акціями, але випадків інсайду до цього не виявляла. Панкін раніше говорив, що службі не вистачає співробітників для розслідування подібних випадків. Як пише газета «Ведомости», виявлення інсайду набагато важче завдання, ніж доказ маніпулювання.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас