Роумінг в країнах ЄС подешевшав ще на 36% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Роумінг в країнах ЄС подешевшав ще на 36%

Світ
2193
Влада Євросоюзу встановили новий ціновий поріг для послуг мобільного роумінгу в країнах спільноти. З 1 липня 2013 пакетна передача даних буде обходитися подорожуючим по ЄС з європейськими сім-картами на 36% дешевше, а відправлення текстових повідомлень – на 11%. У порівнянні з 2009 роком ціни на пакетну передачу даних у роумінгу зменшаться на 91%.
Таким чином, завантаження карт, перегляд відео та пошти, оновлення в соціальних мережах під час поїздок по країнах ЄС коштуватимуть абоненту європейських операторів мобільного зв’язку істотно дешевше, йдеться в поширеному повідомленні Єврокомісії.
Без урахування ПДВ, з 1 липня використання мобільного Інтернету в роумінгу в країнах ЄС коштуватиме 45 євроцентів за мегабайт (на 36% менше, ніж у 2012 році), хвилина розмови обійдеться в 24 євроцента (на 17% менше). У той же час, вхідний дзвінок, без урахування ПДВ, буде коштувати не більше 7 євроцентів за хвилину (на 12,5% менше, ніж у 2012 році), а відправлення текстового повідомлення – 8 євроцентів (на 11% менше).
Умовний “Євротариф” для всіх національних мобільних операторів країн ЄС був встановлений Єврокомісією в 2007 році. З тих пір щорічно 1 липня відбувається зниження вартості роумінгових послуг для подорожуючих з європейськими сім-картами по державах спільноти.
Що стосується Росії, то її громадянам поки не доводиться розраховувати на зниження вартість послуг у роумінгу, хіба що в роумінгу національному. Пропозиції скасувати роумінг всередині мережі обговорюються в РФ останні кілька років.
Мінкомзв’язку пропонує скасувати стягнення плати за національний роумінг, щоб стільниковий абонент, перебуваючи в мережі свого оператора за межами “домашнього” регіону, платив за послуги за місцевими тарифами, а не з додатковою оплатою за послугу “національного роумінгу”. Але для цього в закон про це треба внести поправку, що скасовує поняття національного роумінгу в мережах стільникового зв’язку та забороняє збір плати з абонента за його використання.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас